Mégsem Nadal a legjobb salakpályás teniszező

A korábbi hírekkel ellentétben mégsem érte utol Guillermo Vilast a Buenos Aires-i tenisztornán vasárnap pályafutása 65. trófeáját elhódító Rafael Nadal.

A döntőben a hazai közönség előtt szereplő Juan Monacót verő spanyol sztár 46. versenyét nyerte meg salakon, ezzel elvileg beérte volna a legendás argentin játékost. Csakhogy a férfi idényt szervező ATP menet közben módosította az állást, és további három serleget "adott" a 62 éves Vilasnak, mivel tévedésből ennyi salakos tornát keménypályásnak számított.

Nadal ettől függetlenül remek hetet zárt: az abszolút tornagyőzelmek tekintetében Björn Borgot és Pete Samprast megelőzve immáron egyedül áll az ötödik helyen az örökrangsorban. Emellett a Buenos Aires-i nyolcaddöntőben aratott, 714. sikere óta immár egyedül áll a tizedik helyen a legtöbb győzelmet számláló férfi teniszezők listáján.