Fucsovics megállíthatatlan: jöhet Federer!

Fucsovics a negyedik körbe jutással beállította magyar játékosként Baranyi Szabolcs abszolút rekordját is.

Fucsovics Márton a harmadik fordulós mérkőzésén nagy játékkal győzte le 6:3, 6:3, 6:2-re a világranglistán 93. Nicolás Kickert, ezzel bejutott a negyedik körbe, a legjobb16 közé az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen. Az előző napok hőségéhez képest egy fokkal jobb körülmények között lejátszott meccs 1 óra 56 percig tartott.

Fucsovics ezzel bejutott a második hétre, és hétfőn akár a címvédő Roger Federerrel is játszhat, ha a svájci a magyar idő szerint szombat délelőtt kezdődő saját harmadik körös mérkőzésén legyőzi a francia Richard Gasquet-t

Fucsovics a negyedik körbe jutással beállította magyar játékosként Baranyi Szabolcs abszolút rekordját is: egykori kiváló Davis Kupa-játékosunk 1973-ban nyolcaddöntőzött az Australian Openen.