Davis Kupa - Újabb fordítás, ezúttal párosban

A vasárnapi zárónapon 13 órától Valkusz Máté száll szembe Jiri Veselyvel, majd Piros Zsombor következik Lukas Rosollal.

Nagy Péter és Borsos Gábor kétszettes hátrányból fordítva legyőzte az esélyesebb Lukas Rosolt és Roman Jebavyt a Magyarország-Csehország tenisz Davis Kupa világcsoport osztályozó szombati páros mérkőzésén, ezzel a budapesti párharcban a magyarok vezetnek 2-1-re.

A pénteki nyárias meleg után a második napi küzdelmek erős szélben kezdődtek meg a Lurdy Ház parkolójában kialakított stadionban. A túloldalon Jaroslav Navrátil szövetségi kapitány a párosra nevezett Adam Pavlaseket lecserélte Rosolra, aki egy napja könnyedén verte a maga egyes meccsén Valkusz Mátét. Borsos és Nagy is első páros meccsére készült a DK-ban, míg a cseh duó mindkét tagja ott van vagy volt a páros világranglista top 50-jében, így előzetesen egyértelműen ők számítottak favoritnak.

Az első szett igazolta a papírformát, a nagyszerűen hálózó ellenfél már a második játékban brékelt, majd előnyét magabiztosan tartva hozta a nyitójátszmát. A másodikban szintén egy brék döntött 2:2-nél, és Rosolék 1 óra 11 perc elteltével már csak egy szettre voltak a győzelemtől.

Ekkor azonban fordult a kocka, ugyanis a félórás harmadik felvonásban a párosspecialista Jebavy kétszer is elvesztette az adogatását, így Nagyék bátor játékkal, könnyedén szépítettek. A negyedik játszma elején mindkét duó bréklabdákat hárított, mígnem 2:2-nél a magyarok kerültek lépéselőnybe Rosol "jóvoltából", és Nagy remek adogatásaival 4:2 lett az állás. A 26 éves budapesti teniszező a következő gémben valósággal az őrületbe kergette a cseheket a röptéivel, majd 5:2-nél a siófoki Borsos kiszerválta a szettet, így 2 óra 26 perc után jöhetett az ötödik játszma.

Az ideiglenes stadionban ekkorra bekapcsolták a reflektorokat a sötétedés miatt, a nézőtéren előkerültek a kabátok. Nagy adogatásánál, 2:3-nál négy bréklabdát hárítottak a magyarok, aztán rögtön elvették Jebavy szerváját, és örömükben mellkasukkal egymásnak ugrottak. Borsos továbbra sem vesztette el az adogatását (5:3), majd a csehek 5:4-nél ápolási szünetet kértek, de nem sikerült zavarba hozni Nagyot, aki magabiztosan kiszerválta a meccset. A találkozó 3 óra 16 percig tartott.

"Büszke vagyok, hogy Magyarországért játszhatok, és arra is, hogy Gábor barátommal ekkora győzelmet arattunk. A szurkolók nélkül nem sikerült volna, egy pillanatra sem adtuk fel a meccset" - örvendezett Nagy Péter, míg Borsos Gábor hozzátette, végig bíztak egymásban, a közönség sok energiát adott nekik, és kulcsfontosságú volt, hogy összeszokott párost alkotnak.