Csapatban is csúcsra ért az argentin óriás

Argentína nyerte a 2016-os Davis Kupa fináléját, miután a vasárnapi mindkét egyéni mérkőzését megnyerve 1-2-ről fordított.

Az argentin válogatott először hódította el a férfi teniszezők Davis Kupáját, mivel a 105. döntőben, vendégként 3-2-re nyert a horvátok ellen Zágrábban.

A zárónap előtt a horvátok vezettek 2-1-re, majd a vasárnapi első egyesben Marin Cilic 2-0-s előnyre tett szert, de Juan Martin del Potro fordított, ezzel egyenlített, az utolsó egyesben pedig Federico Delbonis három játszmában legyőzte Ivo Karlovicot. A záró összecsapás 2 óra 9 percig tartott.

Az argentinok 1981, 2006, 2008 és 2011 után ötödször kerültek döntőbe, de most nyertek először. A horvát csapat a második DK-diadaláért küzdött azután, hogy 2005-ben Szlovákiában győzni tudott.

Tenisz, Davis Kupa, DÖNTŐ
Horvátország-Argentína 2-3
Ivo Karlovic-Federico Delbonis 3:6, 4:6, 2:6
Marin Cilic-Juan Martin del Potro 7:6 (7-4), 6:2, 5:7, 4:6, 3:6

szombaton játszották:
Marin Cilic, Ivan Dodig-Leonardo Mayer, Juan Martin del Potro 7:6 (7-2), 7:6 (7-4), 6:3