Babos tornát nyert Ázsiában!

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea két játszmában legyőzte az első helyen rangsorolt Doj Miszakit a 125 ezer dollár (36,6 millió forint) összdíjazású, tajvani keménypályás női tenisztorna döntőjében. Először nyert 125 ezres WTA-versenyt.

A világranglistán 84. magyar játékos - honlapja szerint - 15 ászt ütött, hárított öt bréklabdát, és két alkalommal nyerte el a világrangsorban 60. ellenfele adogatását, aki nemrég Luxemburgban nyert tornát. A finálé 1 óra 18 percig tartott.

A 22 éves Babos - aki kedden pályára lép a budapesti Tennis Classics bemutató tornán - az idén másodszor jutott döntőbe egyesben WTA-versenyen. Tavasszal a marokkói Marrákesben játszott finálét, akkor az ukrán Jelina Szvitolina legyőzte őt.

Pályafutása során először nyert 125 ezres WTA-viadalt (a WTA 2. vonala). 250 ezres tornáról is egy sikere van korábbról egyesben (2012, Monterrey).