Babos Tímea hátra, Stollár Fanny előre lépett

Párosban mindketten javítottak.

Babos Tímea három helyet rontva a 105. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A 25 éves játékos - aki az 59. helyen kezdte az idényt - legutóbb egyesben és párosban is az első fordulóban búcsúzott Indian Wellsben. A folytatásban Miamiban lép pályára, ahol már nem fért fel a főtáblára, és a selejtezőben két győzelemre lesz szüksége ahhoz, hogy az elitmezőnybe kerüljön.

A Kaliforniában bravúrral győztes kanadai Bianca Andreescu a 60. helyről a 24-edikre jött fel a világranglistán, a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitova már a második, az Indian Wellsben döntős német Angelique Kerber pedig ismét a top 4 tagja.

Ami a páros rangsort illeti, a januárban Australian Open-döntős Babos egy helyet javítva a harmadik, míg a szombaton a guadalajarai challenger-tornán győztes Stollár Fanny nyolc helyet előrelépve a 81.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):