Babos partnere hibáját emelte ki az elbukott döntő után

Egészen pontosan tudja, hol ment el a meccs.


Az Australian Open vegyes páros döntőjét ugyan a lehető legkisebb különbséggel, a szuper tie-breakben 11–9-re elveszítette Gabriela Dabrowski és Mate Pavic ellen Babos Tímea és az indiai Rohan Bopanna, ám a magyar teniszező mégiscsak boldogan távozhat Melbourne-ből, hiszen női párosban a francia Kristina Mladenoviccsal megnyerte pályafutása első Grand Slamjét. Babos Tímeával a Nemzeti Sport készített interjút.
 
– Mit lehet kezdeni azzal, ha vegyes párosban az ellenfél férfitagja remekel?
– Pavic tényleg kiválóan játszott, olvashatatlan volt a szervája, az sem véletlen, hogy előző nap a férfi párosban is ők győztek. Gyakorlatilag egyedül vert meg minket. Ám nem ezzel kell foglalkozni, mert amíg a első játszmában kétszer is brékeltünk Dabrowski ellen, a másodikban 3:3-nál, amikor én adogattam – nem is rosszul –, a partnerem elrontott három röptét – ott fordult meg a meccs...
 
– Viszont aligha lehetett volna szorosabb a döntő, mint, hogy a szuper tie-break is 11–9-cel dőljön el…
– A rövidítésben 3–6-ról még visszajöttünk, az a nagy hiba, hogy ott Dabrowski két adogatásából nem csináltunk pontot. Kicsit pechem volt egy tenyeresnél, amit challenge-eltem is – de hát ilyen ez a szuper tie-break… Már nem is feltétlenül a teniszről szól: a mi meccslabdánknál Pavic ütött egy ászt, az övéknél pedig Dabrowski a meccsen először és utoljára tökéletesen ritörnözött. A második szettért nagyobb kár.
 
– Egyessel, párossal, vegyes párossal két hét alatt nagyon sok a mérkőzés, ezért nyilván hasznos a szuper tie-break, de jó az, hogy Grand Slamen a finálé is ezzel dőljön el?
– Ha egész héten így játszunk, akkor a döntő is legyen így… Persze, kicsit pénzfeldobásnak tűnik, ám nincs vele gond: nekem is csak a harmadik a fontossági sorrendben a vegyes, úgyhogy sokszor én is örülök a szuper tie-breaknek.
 
– Összességében pedig nagyon boldogan távozhat Melbourne-ből.
– Igen, hihetetlen két hetet zártam. Nagy célom volt a Grand Slam-győzelem, rendkívül örülök neki, és remélem, még jó sok lesz belőle! Számomra is egyértelműen fontosabb a női páros, de azért jó lett volna vegyesben is győzni… Mégis nagyon sikeres Australian Openen vagyok túl: nem igazán tudok olyan meccset, amelyen ne játszottam volna jól – persze mindig lehet javítani, ám csak megnyertem életem első Grand Slamjét! Menni kell tovább, jövő héten ismét egyesezem majd, remélhetőleg még jobban, miközben a ranglistahelyezéseimen is sokat javítottam. Szerintem jó úton haladok.
 
– A tudat, hogy immár Grand Slam-győztesnek vallhatja magát, ad még egy adag magabiztosságot?
– Hű… A párosjátékomon a tavaly év vége dobott sokat, Andrea Hlaváckovával szinte verhetetlenek voltunk, és hogy bárkivel álltam össze, ezt tudtam folytatni, az hihetetlen magabiztosságot ad. Végig húzóember voltam párosban, a sikerek pedig erőt és motivációt adnak az egyénire is.
 
– Említette, hogy Kristina Mladenovicssal csak a nagy versenyekre neveznek majd együtt női párosban: hol lesz a következő ilyen?
– Doha, majd Indian Wells, Miami, Róma, Madrid és a Roland Garros következik. Párosban a célom a világelsőség, úgyhogy kis verseny vagy sem, jó lesz játszani, a felsoroltak pedig nem is kicsik. Hihetetlen, hogy ismét összeálltunk, és azonnal nyertünk, de a színvonalat tartani nem lesz egyszerű, ezért szerintem fontos, hogy viszonylag sok helyen elinduljunk. A világbajnoksághoz pedig tizenegy verseny eredménye kell, úgyhogy tizenkettő-tizenhármon indulhatunk együtt.
 
– Egyéniben merre tovább?
– Már éjjel átrepülök Tajvanra, ahol szerdán kezdek majd egyéniben, de azért párosban is szerepelek, utána következik egy kis szabadság – tényleg nem lesz hosszú, négy-öt nap –, majd a hazai verseny. 
 

Australien Open: Baboséknak meccslabdájuk volt a döntőben " TENISZ › Grand Slam tornák

Az Australian Open zárónapján a Rod Laver Arenában a Roger Federer-Marin Cilic férfi döntő felvezető eseménye a vegyes páros finálé volt.

Videók