Babos párosban döntős, kiemelt lesz Melbourne-ben, győzelemmel kezdett Gálfi

Babos Tímea egyesben a 25. kiemeltként kezdi meg szereplését az ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfőn elrajtoló főtáblás küzdelmeiben.

A világranglistán 28. játékos élete második Grand Slam-tornájára készülhet kiemeltként, a tavalyi US Openen a 31. helyen rangsorolták a New York-i szervezők.

A melbourne-i Australian Open főtáblájának sorsolását pénteken tartják.

Közben Gálfi Dalma bejutott a második fordulóba csütörtökön az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.

A világranglistán 162. magyar játékos 6:7 (2-7), 6:3, 6:1-re verte a WTA-rangsorban három hellyel mögötte álló brit Tara Moore-t. A találkozó 1 óra 56 percig tartott.

A 2015-ben junior US Open-bajnok, 18 éves Gálfi következő ellenfele a macedón Lina Gjorcheska (202.) lesz, a főtáblára jutáshoz összesen három meccset kell nyerni.

Babos Tímea egyébként oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával még Sydneyben érdekelt, ahol bejutott párosban a keménypályás tenisztorna női versenyének döntőjébe.

A magyar, orosz duó csütörtökön két szettben győzte le a szlovén Andreja Klepac és a spanyol Maria Jose Martinez Sanchez kettősét, a találkozó 1 óra 11 percig tartott. Babosék ellenfele a fináléban a Sania Mirza, Barbora Strycova (indiai, cseh, 1.) vagy a Vania King, Jaroszlava Svedova (amerikai, kazah, 4.) páros lesz.

Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz)-Klepac, Martinez Sanchez (szlovén, spanyol) 6:3, 6:4