Babos negyeddöntős Birminghamben

Bejutott a negyeddöntőbe párosban Babos Tímea és Kristina Mladenovic a 731 ezer dollár (203 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornán.

fotó: babostimea.hu

A magyar, francia duó első fordulós mérkőzése az Andreja Klepac, Csan Hao-Csing szlovén, tajvani kettőssel szemben szerdán eső miatt 3:1-es állásnál félbeszakadt. A csütörtöki folytatásban az ellenfél kezdett jobban, egyenlített, de aztán Babosék is belelendültek, és nemsokára szettelőnybe kerültek. A második játszmát viszont a szlovén, tajvani páros nyerte, így következett a döntő rövidítés.

Ebben Klepac és Csan 4-0-ra elhúzott, onnantól viszont csak két pont jött nekik össze, miközben Babosék eljutottak tízig. Az összecsapás szűk másfél óráig tartott.

Babos és Mladenovic a negyeddöntőben a Michaella Krajicek, Barbora Strycova holland, cseh duóval találkozik péntek délután.

Páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Klepac, Hao-Csing (szlovén, tajvani) 7:5, 4:6, 10-6