Babos megkönnyezte Venus Williams elleni győzelmét

Babos Tímea mámoros hangulatban értékelt azután, hogy szerdán közel háromórás mérkőzésen, 6:7, 7:5, 6:4-re legyőzte a világranglistán 14. amerikai Venus Williamset a római salakpályás tenisztorna második fordulójában.

"A meccs végén meg is könnyeztem a győzelmet" - nyilatkozta honlapján a 23 éves soproni játékos, aki kedden ünnepelte a születésnapját.

"Elképesztő érzés, hogy megnyertem ezt a meccset, jó utószülinapi ajándék. A mérkőzés előtt az volt a legnehezebb, hogy elfelejtsem, ki áll a háló túloldalán, hogy Venus Williams ellen játszom. Összességében nagyon-nagyon küzdős meccs volt" - nyilatkozta. Hozzátette: rettentően jó érzés volt a világ egyik legjobb pályáján, a Pietrangelin játszania, ahol telt ház volt. Köszönetet mondott azoknak a magyaroknak, akik a helyszínen végig szurkoltak neki.

A világranglistán 48. Babos hozzátette: "csütörtökön két meccs, hajrá tovább!"

Babos az első játszmában már dupla brékelőnyben is volt, 4-1-re vezetett, de 12 évvel idősebb riválisa innen egyenlített, s végül a magyar lánynak kellett rövidítésre mentenie a szettet. A tie-breakben a hétszeres Grand Slam-győztes koncentrált jobban.

Hasonlóan alakult a folytatás is, ugyanis a világranglistán 48. Babos pillanatok alatt elhúzott 3:0-ra, de az idősebbik Williams-nővér gyorsan egyenlített. A folytatásban fej-fej mellett haladtak, majd a magyar teniszező a legjobb pillanatban, 6:5-ös vezetésnél brékelt, s így közel két óra játék után egalizált.

A döntő játszmában mindkét játékos többször elveszítette saját adogatását. Babos 5:4-es vezetésénél Williams kettős hibával juttatta meccslabdához a magyar játékost, aki ki is használta a lehetőséget.

A magyar teniszező egyesben a legjobb 16 között a szintén amerikai Madison Keys ellen lép pályára 16 óra körül. Később párosban a kazah Jaroszlava Svedova oldalán - harmadik kiemeltként - a hazai közönség előtt szereplő, szabadkártyás Claudia Giovinével és Angelica Moratellivel csap össze, ugyancsak a nyolcaddöntőben.