Babos és Stollár is negyeddöntős Kanadában

Babos Tímea negyeddöntőbe jutott a kanadai Québecben zajló, 227 ezer dollár (57 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel szerdán legyőzte a brit Naomi Broadyt.

A viadal honlapja szerint a mindössze 26 perces első szettben Babos 4:0-ra elhúzott, majd saját szervajátékában az első játszmalabdát kihasználta. A második szett jóval szorosabban alakult, a világranglistán 135. Broady pedig a végjátékban az első brékjével rögtön kiegyenlítette játszmahátrányát. A döntő szettben a rangsorban 63. Babos 1:1 után brékelőnyhöz jutott, majd a folytatásban 4:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfele adogatójátékát, saját szervagémjével aztán lezárta a mérkőzést, amely 1 óra és 53 percig tartott. Babos ellenfele a negyeddöntőben a kanadai Francoise Abanda és az ötödik helyen kiemelt amerikai Varvara Lepchenko találkozójának továbbjutója lesz.

Párosban - Baboshoz hasonlóan - Stollár Fanny az amerikai Irina Falconi oldalán bejutott a negyeddöntőbe. Stollárék következő ellenfele az amerikai Kaitlyn Christian és a mexikói Giuliana Olmos duója lesz, míg Babosék a Desirae Krawczyk, Jamie Loeb amerikai párossal találkoznak.

Eredmény (a WTA honlapja alapján):
Női páros, nyolcaddöntő
Stollár Fanny, Irina Falconi (magyar, amerikai)-Xenia Knoll, Alla Kudrjavceva (svájci, orosz) 2:1-nél a Knoll, Kudrjavceva páros feladta a mérkőzést