Az első szettért szervált, de kikapott a döntőben Babos

Babos Tímea nagy csatában, két szettben kikapott az ukrán Jelina Szvitolinától a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású, marrákesi salakpályás női tenisztorna döntőjében.

A szombati mérkőzés első játszmájában Babos 3:2 után elvette ellenfele adogatójátékát, majd 5:2-re elhúzott, onnan viszont sorozatban öt gémet veszített úgy, hogy közben öt játszmalabdája volt, így az ukrán jutott szettelőnyhöz. A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, előbb Babos került helyzeti előnybe egy brékkel, majd egy jó periódussal már ismét a világranglista-25. Szvitolina vezetett. A játszma és ezzel a mérkőzés is rövidítésben dőlt el az ukrán teniszező javára. A csata 1 óra 49 percig tartott.

A 21 éves magyar játékos pályafutása második fináléját játszotta. Az elsőnél, 2012-ben sikerrel járt, megnyerte a monterreyi versenyt. Babos pénteken - a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán - győzött, ezzel tizedik trófeáját gyűjtötte be párosban.