Tenisz: parádés meccset hozott a női döntő Ausztráliában

A győztes két legyet ütött egy csapásra.

A japán Oszaka Naomi nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyét, mivel a szombati döntőben 7:6 (7-2), 5:7, 6:4-re legyőzte a cseh Petra Kvitovát, és ezzel egyben ő lesz hétfőtől az új világelső.

A US Openen címvédő japán játékos pályafutásuk első találkozóján kiegyenlített nyitószettet vívott a kétszeres wimbledoni bajnokkal, majd a második játszmában három mérkőzéslabdát is elpuskázott, és Kvitova remek ütésekkel kiegyenlített. A harmadik felvonásban a cseh teniszezőnek labdái voltak a 3:0-hoz, ám a 21 éves Oszaka bátor játékkal fordított, és végül 2 óra 27 perces csatában szerezte meg pályafutása harmadik tornagyőzelmét.

A döntő tétje nemcsak az Australian Open serlege volt, hanem a világelsőség is: a bajnok Oszaka leváltja a román Simona Halepet hétfőn a WTA-rangsor élén.