Roland Garros - Ostapenko a női bajnok

A világranglistán 47. lett Jelena Ostapenko nyerte meg a 116. francia nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte a román Simona Halepet.

A 20 éves bajnok rengeteg szép megoldása mellett sok rontott ütést is bemutatott, míg a második Roland Garros-fináléjában is vesztes ellenfelénél ezúttal kevésnek bizonyultak a stabil alapütések. A fordulatos találkozó egy perc híján két órán át tartott.

Ostapenko pályafutása első Grand Slam-trófeáját, sőt első felnőtt tornagyőzelmét szerezte meg, és ő a sportág történetének első lett GS-bajnoka. Egyben ő az első 1933 óta, aki nem kiemeltként elhódította a Suzanne Lenglen Kupát.

<blockquote class="embedly-card"><h4><a href="http://sport365.hu/tenisz,grand-slam-tornak,oriasi-siker-piros-zsombor-roland-garros-gyoztes,98546">Óriási siker, Piros Zsombor Roland Garros-győztes! " TENISZ › Grand Slam tornák</a></h4><p>Az Ausztrál Open után ismét Grand Slamet nyert a fiatal magyar teniszező.</p></blockquote>
<script async src="//cdn.embedly.com/widgets/platform.js" charset="UTF-8"></script>