Roland Garros: Nadal–Djokovics a nyolc között!

Roger Federer és Rafael Nadal is négy szettben ment tovább, mindkettőjükre igen komoly ellenfél vár a negyeddöntőben, a nőknél kiesett a címvédő Marija Sarapova.

A férfiak küzdelmeiben Roger Federer vasárnap félbeszakadt meccsen verte a hazai Gaël Monfilst, 1–1-ről folytatódott a viadal, de Federer hamar lerendezte az összecsapást, a következő körben honfitársa, Stanislas Wawrinka lesz az ellenfele.

A 2013-as döntős spanyol David Ferrer is továbbjutott, a horvát Marin Cilicet győzte le. Rá Andy Murray vár majd, aki Jérémy Chardyt verte a hazai közönség támogatása ellenére.

Rafael Nadal az amerikai Jack Sockon lépett túl, ellenfele a világelső szerb Novak Djokovics lesz, aki Richard Gasquet-t verte simán.

A nőknél kiesett Marija Sarapova, aki a cseh Lucie Safárovával nem bírt. Safárová a spanyol Garbine Muguruzával találkozik majd.

A világelső Serena Williams három szettben búcsúztatta a szintén amerikai Sloane Stephenst, ellenfele az olasz Sara Errani lesz.

A negyedik kiemelt Petra Kvitová a svájci, de magyar származású Bacsinszky Tímea ellen esett ki.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Djokovics (szerb, 1.)–Nadal (spanyol, 6.)
Murray (brit, 3.)–Ferrer (spanyol, 7.)
Nisikori (japán, 5.)–Tsonga (francia, 14.)
Wawrinka (svájci, 8.)–Federer (svájci, 2.)

Bacsinszky (svájci)–Kvitová (cseh, 4.) 2:6, 6:0, 6:3

S. Williams (amerikai, 1.)–Errani (olasz, 17.)
Bacsinszky (svájci, 23.)–Van Uytvanck (belga)
Ivanovics (szerb, 7.)–Szvitolina (ukrán, 19.)
Muguruza (spanyol, 21.)–Safárová (cseh, 13.)

JUNIOR, FIÚ PÁROS, 1. FORDULÓ
Valkusz, Sandkaulen (magyar, német)–Karimov, Pena López (üzbég, argentin, 8.) 7:6, 4:6, 10–5