Párosban javított Babos Melbourne-ben

Babos Tímea - oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával - bejutott a legjobb 32 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyében.

A magyar-orosz kettős két szettben, 1 óra 20 perc alatt győzte le csütörtökön a Sorana Cirstea, Carina Witthöft román-német duót. A Babos honlapján olvasható beszámoló szerint nagyszerűen kezdték a 45 perces első játszmát, de a gyors brék után váratlan hullámvölgybe kerültek. A páros 2:1 után 40-30-ról elveszítette a szerváját, majd két bréklabdáról sem tudta elnyerni újra az ellenfél adogatását. Babosék aztán 3:3 után újra brékeltek, s innen már viszonylag sima volt az út az első szett begyűjtéséhez. A második játszma már sokkal simábban alakult, nagyobb fordulatok nélkül.

A múlt héten Sydneyben tornagyőztes Babosék eredetileg Serena és Venus Williams párosával találkoztak volna, de a 14-szeres Grand Slam-győztes amerikai kettős nem sokkal a szerdai kezdés előtt visszalépett. Így került át csütörtökre - új ellenféllel - az első mérkőzés.

A magyar-orosz kettős következő ellenfele a Tatjana Maria, Pauline Parmentier német, francia páros lesz.

Eredmény:
női páros,
1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz)-Cirstea, Witthöft (román, német, 15.) 6:4, 6:2