Nadal egyesben, Babos vegyesben búcsúzott

A negyedik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal ötjátszmás mérkőzésen kikapott a francia Lucas Pouille-tól az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A 24. helyen rangsorolt Pouille jól kezdett, ám Nadal könnyedén egyenlített. A harmadik szett is a franciáé volt, a spanyol sztár megint egyenlített, ám az utolsó játszmában rövidítésben végül alulmaradt.

A világelső szerb Novak Djokovic viszont rendkívül simán verte a brit Kyle Edmundot.

A nőknél az Australian Open-címvédő Angelique Kerber két játszmában ejtette ki a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitovát. Eredmények, nyolcaddöntő:

férfiak:
Djokovic (szerb, 1.)-Edmund (brit) 6:2, 6:1, 6:4
Pouille (francia, 24.)-Nadal (spanyol, 4.) 6:1, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6 (8-6)

vegyespáros, nyolcaddöntő:
Jaroszlava Svedova, Bruno Soares (kazah, brazil, 2.)-Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 6:3, 7:5