Harmadszor is szerencsés volt Djokovics

Novak Djokovics harmadszor jutott tovább úgy az idei amerikai nyílt teniszbajnokságon, hogy ellenfele nem állt ki ellene, vagy menet közben visszalépett.

A keddi negyeddöntőt a kilencedikként rangsorolt francia Jo-Wilfried Tsonga fejezte be idő előtt, a címvédő szerb teniszező 6:3, 6:2-es vezetésénél, bal térdét fájlalva feladta az összecsapást.

A második fordulóban a cseh Jiri Vesely nem lépett pályára Djokoviccsal szemben, majd a harmadik körben az orosz Mihail Juzsnij az első szettben visszalépett sérülés miatt.

A világranglista-vezető Djokovics, aki sorozatban tizedszer jutott el legalább az elődöntőig a US Openen, a fináléért az ugyancsak francia Gaël Monfilsszal mérkőzik.

Eredmény, negyeddöntő:

férfiak:

Djokovics (szerb, 1.)-Tsonga (francia, 9.) 6:3, 6:2-es állásnál Tsonga visszalépett
Monfils (francia, 10.)-Pouille (francia, 24.) 6:4, 6:3, 6:3