Australian Open: simán továbbment a világelső

Az Australian Open ötödik napjának programja négy női mérkőzéssel indult. Mások mellett pályára lépett a világelső is, aki hosszú idő óta először tudott két szettben meccset nyerni.

Döcögősen indult az év a címvédő, egyben WTA-ranglistavezető Angelique Kerber számára, hisz első három tétmeccséből kettőt elvesztett még az AO-t megelőzően. Brisbane-ben még ment egy kört, majd kikapott Elina Svitolinától, Sydneyben pedig rögtön az első fordulóban kiejtette őt Daria Kasatkina. Aztán jött a melbourne-i első két forduló, ahonnan komoly küzdelmek árán tudott csak továbbjutni. A harmadik körig kellett várni tehát az első sima kétszettes meccsére, Krystina Pliskovát verte 6:0, 6:4 arányban. A világelső német lányt megkérdezték, vajon a szülinapján elfogyasztott pezsgő volt-e rá ilyen nyugtató hatással.
“Nem, nem, szó sincs róla” – mondta nevetve. “Nagyon jól telt a szülinapom, viszont ez a meccs egyáltalán nem volt könnyű. Nagyon jól adogatott és nagyon keményen támadta a labdát, de nagyon örülök, hogy ott vagyok a negyedik fordulóban.”

Kerber következő ellenfele a komoly ütőerővel rendelkező, és egyelőre nagyon magabiztosan teniszező Coco Vandeweghe lesz. A ranglista-35. amerikai nagy csatában győzte le ma a hosszú idő után ezen a tornán újra értékelhető játékot mutató Eugenie Bouchard-t. Vandeweghe döntő szett 7:5-tel jutott a negyedik fordulóba.

Szintén nagy küzdelmet hozott Elina Svitolina és Anastasia Pavlyuchenkova összecsapása. Az utóbbi időben inkább az ukrán lány remekelt kettejük közül egyesben, most azonban komoly ellenfélre akadt az újra kiváló formában játszó orosz lány személyében. Pavlyuchenkova  – aki nagyszerű, erőteljes teniszét remélhetőleg a párosra is átmenti majd – döntő szett 6:3-mal jutott a legjobb 16 közé, ahol honfitársával, Svetlana Kuznetsovával meccsel majd.

A nap eddig kétségkívül legnagyobb meccsét, és egyben legszínvonalasabb összecsapását a két rutinos, sokat tapasztalt bajnok Jelena Jankovic és Kuznetsova találkozója hozta. A lányok bő három és fél órán keresztül gyűrték egymást, végül az orosz szíve és jobb erőnléte a meccs hajrájában kifizetődött. Döntő szett 9:7 lett a vége az ő javára.

“Tudom, nem játszottam jól, de valahogy tartottam a lépést és sikerült nyernem” – mondta Kuznetsova a meccs utáni interjúban. “Pavlyuchenkova most nagyon jó, Sydneyben kikaptam tőle, úgyhogy tudom, ellene majd javulnom kell jó néhány dologban.”