Farah legendás dupla duplát ünnepelhet Rióban

A címvédő és világbajnok Mo Farah a 10 ezer méter után megnyerte az 5000 métert is a riói játékokon, így ő az első brit futó, aki négyszeres olimpiai bajnok.

A világbajnok Farah Londonban is ezen a két távon diadalmaskodott. A finn Lasse Virén (1972 és 1976) után ő a második férfi futó, aki 5 és 10 ezer méteren meg tudta védeni olimpiai bajnoki címeit.

Kizárások és óvások után végül az amerikai színekben versenyző Paul Kipkemoi Chelimo végzett a második helyen és az etióp Hagos Gebrhiwet a harmadikon.

A női 4x400 méteres váltóban sorozatban hatodszor az amerikaiak győztek, ezúttal a jamaicaiak előtt. Allyson Felix immár hatszoros olimpiai bajnok, emellett van három ezüstje is. A férfiak hasonló számban szintén amerikai siker született. A londoni győztes bahamaiak harmadik helyen zártak.

Férfi 1500 méteren meglepetésre az amerikai Matthew Centrowitz győzött, ő kimaradt a futás közbeni lökdösödésből, nem úgy a londoni bajnok, az algériai Taufik Mahlufi, aki végül második lett. A világbajnok kenyai Asbel Kiprop csak hatodikként ért célba. Ebben a számban legutóbb 1908-ban nyert amerikai futó olimpiát.

A női 800 méteren a dél-afrikai Caster Semenya nyert. A női magasugrásban négyen is 1,97 méterrel végeztek, közülük a spanyol Ruth Beitia volt a legjobb kevesebb rontással, második a bolgár Mirela Demireva, harmadik a horvát Blanka Vlasic lett, míg az amerikai Chaunte Lowe lemaradt a dobogóról.

A férfi gerelyhajítók viadalában a német Thomas Röhler diadalmaskodott, egyedüliként a mezőnyben 90 méter feletti kísérlettel (90,30 méter). A kenyai Julius Yego ezüstérmesként zárt, a londoni olimpián bajnok trinidadi Keshorn Walcottnak pedig be kellett érnie a bronzéremmel.

Férfiak, 4x400 m váltó, olimpiai bajnok:
   Egyesült Államok (Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts, LaShawn Merritt) 2:57.30 perc
2. Jamaica 2:58.16
3. Bahama 2:58.49

Nők, 4x400 m váltó, olimpiai bajnok:
   Egyesült Államok (Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis, Allyson Felix) 3:19.06 perc