Negyedik lett a Vasbányai, Mike kenu páros

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó negyedik lett 1000 méteren a riói olimpián., míg a kajakos Molnár Péter a hetedik helyen végzett a K-1 200 méter B döntőjében, így összesítésben 15. lett..

A Vasbányai, Mike kettős 2013-ban világbajnok volt ebben a számban, tavaly és tavalyelőtt pedig második, így az éremesélyesek közé tartozott a szombati döntőben.

A táv nagy részében a mezőny hátsó felében haladtak a magyarok, de aztán remekül hajráztak, bár az éremszerzés végül elmaradt. Az élen német, brazil, ukrán volt a sorrend.

A Rodrigo de Freitas Lagunára épített pályán éppen a magyar egység futamára csendesedett le a szél – amely egy nappal korábban a magyar páros tagjainak elmondásai alapján zavarta őket -, ennek ellenére már az első méterek után hátrányba került a hajójuk.

Nagyon sokáig, körülbelül 250 méterrel a cél előtt még úgy tűnt, Vasbányainak és Mikének nem lesz esélye az éremszerzésre – a hetedik helyen haladtak csak -, ekkor azonban megindították a hajót és hatalmas hajrába kezdtek. Az utolsó métereken megszorongatták a harmadik ukránokat, de bő huszonöt századdal végül lemaradtak a dobogóról.

Molnár Péter a férfi kajak egyesek 200 méteres versenyének B döntőjében a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában. A magyar kenus a hetedik helyen végzett, így összesítésben a 15. lett. MTI Fotó: Kovács Tamás

A Budapest Honvéd 30 éves sportolója Molnár Péter – aki csütörtökön, párosban negyedikként zárt Tótka Sándorral – 2008-ban és 2011-ben Európa-bajnoki ezüstérmes volt ebben a számban, de az utóbbi időben inkább a párosra helyezte a hangsúlyt.

A szombati versenyben jó rajt után visszaesett, és a hajrában sem tudott újítani, így csak argentin riválisát sikerült megelőznie.

„A tegnapihoz képest ez jobb volt, bár a körülmények nem változtak” – értékelt Molnár Péter. “Jobban összeraktam a pályát, végre ki tudtam magam kajakozni. Tudom, ez így furcsán hangzik, de nagyon erős a 200 mezőnye. A legrosszabb ellenségemnek sem kívánom.”

Hozzátette: megtapasztalta, hogy egészen más felkészülést kíván mentálisan és fizikailag is az egyes, mint a páros.

„Elégedett vagyok, s örülök, hogy itt lehetek” – mondta Molnár Péter, aki a riói játékok kezdete előtt három nappal került be az olimpiai csapatba Tótkával együtt a doppinggyanúba keveredett Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett.