Hosszú Katinka fergeteges világcsúccsal olimpiai bajnok!

Hosszú Katinka 4:26,36-os űridővel nyerte a 400 méteres vegyesúszást magyar idő szerint vasárnap hajnalban a riói olimpián. Több mint két másodpercet faragott a világrekordon, és közel öt másodpercet vert a második helyezettre. Az első nap után két magyar arany a mérleg!

Hosszú rögtön az első versenynapon bebizonyította, hogy ő az úszás jelenlegi királynője, egyúttal kezeskedett a bombasztikus magyar kezdésről Rióban.

Már a délelőtti előfutamban kis híján világcsúcsot úszva vert több mint négy másodpercet a második legjobb, spanyol Mireia Belmontéra, kétséget sem hagyva szándékairól.

A döntőben a táv negyedénél egy testhossz volt Hosszú fórja, és innentől már csak a világcsúccsal versenyzett. 200 után 3,3 mp-cel haladt ezen belül, majd mellen tovább növelni tudta a különbséget (egészen öt másodpercig), és bár gyorson ebből sokat veszített, így is romba döntötte a kínai Je Si-ven 4:28,43-as, négy éve fennálló rekordját.

Hosszú az M4-nek: "Még nem fogtam fel. Ugyanazt meg tudtam csinálni, mint edzésen, felszabadultan tudtam úszni. Olimpiai bajnoki cím és világcsúcs, ennél tökéletesebb nem is lehetne. Életem egyik legszebb napja."

A nagymedencében ötszörös világbajnok Hosszú első érmét szerezte az ötkarikás játékokon, hiszen eddigi legjobbja a 2012-es, londoni negyedik helyezés volt ugyanebben a számban.

Legutóbb Egerszegi Krisztina tudott női 400 vegyesen olimpiai bajnoki címet nyerni Magyarországnak 1992-ben, Barcelonában.