Elcsenték Hosszú negyedik aranyát, Cseh-ezüst, Kapás-bronz!

Hat századdal, jobb benyúlással az amerikai Maya DiRado (2:05,99) nyerte a női 200 méteres hátúszást az előcsatározások alapján topfavorit, negyedik riói egyéni aranyára készülő Hosszú Katinka (2:06,05) előtt. Cseh László csillogó ezüstöt szerzett, Kapás Boglárka is felállhat a dobogóra!

Hosszú a második hosszon még kevéssel a világcsúcson belül haladt DiRado előtt fél testhosszal, de az amerikai növelni tudta a csapásszámot, beérte Hosszút a legvégén. Egyszerre érkeztek a falhoz, és a benyúlás DiRadónak jött ki jobban egy hajszállal. A harmadik helyen a kanadai Hilary Caldwell végzett (2:07,54).

A 400 vegyesen, 200 vegyesen, és 100 háton riói aranyérmes magyar klasszis a 200 hát elődöntőjében még egy másodperccel jobb volt mindenkinél, és másfél másodperccel jobb volt DiRadónál. Hosszú szinte századra ugyanazt az időt teljesítette most is, de az amerikai mindenkit meglepett - talán még magát is - ezzel a 2:05-ös eredménnyel.

Hosszú: "Szerettem volna 2:06-on belül lenni, nagyon pici kellett volna még, de négy érem után nem nagyon bánkódhatok. Nem gondoltam volna, hogy három arannyal és egy ezüsttel zárom az olimpiát."

Cseh László, Michael Phelps és Chad Le Clos is azonos időt (51,14) úszott a 100 pillangó döntőjében, így három ezüstöt osztottak ki a számban!

A bajnok a szingapúri Joseph Schooling lett elképesztően jó idővel, olimpiai csúcsot jelentő 50,39-cel.

Kapás Boglárka 8:16,37-es egyéni csúccsal, két tizeddel a brit Jazz Carlin mögött érkezve bronzot nyert 800 gyorson. Az ebben az úszásnemben 200-on és 400-on is győztes, amerikai Katie Ledecky közel négy másodperccel javította meg a világcsúcsot. Az új rekordidő: 8:04,79.