Két ezüst és egy bronz a szerdai termés

Két ezüst- és egy bronzéremmel remek napot zártak a magyarok szerdán a londoni paralimpián.

Időrendben haladva az első ezüstöt a kerekesszékes vívó Krajnyák Zsuzsa nyerte a párbajtőrözők egyéni küzdelmeiben. A nők A (felállni képes) kategóriájában a 33 éves Krajnyák - aki kedden bronzérmes lett tőrben - a fináléban 15-6-re kikapott a hongkongi JChui Je Jutól.

Nem sokkal később az úszó Tóth Tamás csapott másodikként célba 50 m gyorson. Az S9-es kategória döntőjében három magyar is szerepelt, közülük a 20 éves, paralimpiai újonc Tóthnak sikerült legjobban a sprintszám, a Londonban egy aranynál és egy ezüstnél tartó Sors Tamás a hetedik, Meilinger Csaba pedig a nyolcadik helyen zárt.

Az Olimpiai Stadionban a magyar atlétacsapatból elsőként Biacsi Ilona és Bernadett mutatta meg magát, s előbbi bronzérmet nyert 1500 m-es síkfutásban. A 26 éves, értelmi fogyatékos versenyző - aki ikertestvérével a magyar küldöttséget vezette az egy héttel ezelőtti nyitóünnepségen - 4:42.31 perces idővel ért célba, 49 századdal megelőzve negyedikként befutó testvérét.

Ami a többi magyart illeti, Csuri Ferenc (S8) a 200 vegyes döntőjében nyolcadik lett, míg az S5 kategóriában a 100 mell fináléjában Ráczkó Gitta 1:56 61-gyel hatodik, Illés Fanni pedig 1:59.47-tel nyolcadik lett.

Erőemelésben a 2004-ben bronzérmes Szávai Csaba (+100 kg) - aki 54 évével a magyar küldöttség korelnöke - 192 kg-os teljesítménnyel a nyolcadik helyen végzett. Az asztaliteniszezők csapatversenyének csoportkörében Csonka András és Berecki Dezső 3-2-re legyőzte az orosz együttest, így bejutott a csütörtöki negyeddöntőbe.

A 33 fős magyar küldöttség már tíz éremnél - 2 arany, 4 ezüst, 4 bronz - tart a brit fővárosban, ezzel tovább javította eredményét a 2008-as pekingi - egy aranyból és öt bronzból álló - terméshez képest.