Fantasztikus napot zártak paralimpikonjaink Londonban - összefoglaló

Megvan a második érem, Pálos hétfőn döntőt játszik, Farkas László továbbjutott: remekeltek ma londonban a magyarok!

Ma délelőtt úszta Kézdi Réka az S5-ös sérültségi kategória 200m gyorsúszásának selejtezőjét. Saját futamában az 5. lett ugyan, de erősebb volt ideje a másik selejtező 4. helyezettjénél, így döntőbe jutott. Végig stabilan tartotta helyezését, minden fordulónál az 5. helyen volt. A döntőben javított idején, a 8. helyen végzett.

Illés Fanni az ötödik helyen csapott célba futamában, így egy hellyel lecsúszott a döntőről, 9. lett az S6-osok 400m gyorsúszásában, míg Csuri Ferenc saját futamában 7. lett,  összesítésben a 18. időt érte el 100m mellúszáson SB8-as sérültségi kategóriában.

Az női egyéni evezésben rajthoz álló Lengyel Mónika a reményfutamban lapátolt ma, az 5. helyen ért célba, így holnap a B döntőben láthatjuk majd.

A háromszoros világ- és háromszoros Európa-bajnok Pálos Péter a 11-es osztályban 4 szettben verte francia ellenfelét, Pereira Leal Pascalt a 11-es osztályban versenyzők elődöntőjében. Az első, szoros szettet elveszítette, de utána a következő hármat meg tudta nyerni, az utolsó szettre a francia ki is fáradt. Az eredmény 10-12; 11-7; 11-7; 11-4.

A 8-as osztályban versenyző Csonka András veretlenül hozta a selejtezőkört, ám a legjobb 8 között kínai ellenfele, Shuai Zhao megállította. Berecki Dezső a 11-es osztályban indulók között szintén kikapott a negyeddöntőben spanyol ellenfelétől, így neki sem sikerült a négy közé jutás.

A döntőben ugyanazzal a dél-koreaival csap össze, akitől a negyeddöntő második mérkőzésén szoros meccsen 3-2-re kikapott. így az aranyért folyó csata a tegnapi visszavágója is lesz egyben. Reméljük Pálos mentálisan bírja majd a rá nehezedő nyomást, és azt hozza, amit tud.

A kétszeres világ- és kétszeres Európa-bajnok magyar dzsúdós Szabó Nikolett négy éve Pekingben az 5. helyet szerezte meg, nem csoda hát, ha most érmmel szeretne hazatérni. A sportolónő a nála jóval tapasztalatlanabb 16 éves fehérorosz Arina Kachannal küzdött az elődöntőbe jutásért. Két waza-arival és két yukoval, valamint egy büntetéssel kerekedett ellenfele fölé, aki nem tudott értékelhető akciót kezdeményezni, pontot mindössze két intésből szerzett.

Az elődöntőben egyik legnagyobb ellenfelét, Tatjana Szavosztjanovát kapta, aki az elmúlt években több világversenyen is megállítótta Szabó menetelését. Ezúttal két waza-arival kapott ki tőle, ami ipponos győzelmet jelentet az orosz számára.

A bronzmérkőzésen aztán a mexikói Lenia Ruvalcaba ellen szállt tatamira, viszonylag könnyű győzelmet aratva 26 éves riválisa felett.

"A fehérorosz stílusa feküdt nekem, aztán az orosz nagyon kellemetlen ellenfél volt, ugyanarra az oldalra dolgozott mint én. A bronzmeccsen a mexikói ellen végig irányítani tudtam, és nagyon örülök, hogy éremmel zártam" - nyilatkozta az MTI-nek Szabó Nikolett.

Papp Gábor a +100kg-osok súlycsoportjában először brazil ellenfelétől szenvedett vereséget két yukoval, ami egy waza-arit ér, majd következő, iráni riválisát sem sikerült legyőznie a vigaszágon, így a 9. helyen végzett.

Egyetlen kerekesszékes teniszezőnk, Farkas László is sikerrel vette az első akadályt, 6-3; 7-5;-re legyőzte lengyel ellenfelét Kamil Fabisiakot, és 32-közé jutott.