ÉLŐ: Paralimpia 2012 percről-percre - Két ezüst, két bronz és egy 4. hely is jutott mára

Élő szöveges tudósításunkban napi szinten követjük a magyar paralimpikonok londoni eredményeit.

Paralimpia 2012
Szeptember 4., kedd:

10:30: A szám 2009-es Európa-bajnoka, Juhász Veronika érmes reményekkel vághat neki az idei paralimpiának, A-kategóriás tőr egyéniben elsőként Evgenija Szicsevával csap össze.

10:30: Az esélyesnek számító háromszoros paralimpiai ezüstérmes Dani Gyöngyi a B-kategóriába sorolt versenyzők között Ljudmila Vasiljevával mérkőzik először. Szerencsés sorsolást kapott, mivel az ő csoportjában szereplőknek csak négy selejtezőt kell vívniuk.

10:40: Juhász második asszóját egy fracnia versenyzővel, Sabrina Poignettel vívja.

10:40: A Dani Gyöngyivel azonos kategóriában versenyző Pálfi Judit, négyszeres paralimpiai ezüstérmesünk, az orosz Irina Mishurova ellen vág neki a londoni tornának.

10:42: 2011-es Európa-bajnokunk, Osváth Richárd megkezdi első mérkőzését az A-kategóriások között, tőr egyéniben. Ellenfele a a francia Ludovic Lemoine.

10:50: Kezdődik Pálfi következő megmérettetése az ukrán Irina Lukjanenko ellen.

10:54: Osváth másodszor lép pástra, a hongkongi Wing Kin Channal méri össze tudását.

11:00: Krajnyák Zsuzsanna, a regnáló világbajnok, megkezdi Londoni szereplését egyéni tőrőzök között, A-kategóriában. Első riválisa a kínai Jing Rong. A nőknél a negyeddöntőbe kerülés a tét.

11:05: Sors Tamás négy évvel ezelőtt, Pekingben, bronzérmet szerzett 400m gyorsúszásban az S9-esek sérültségi kategóriájában. Londonba is remek forbána érkezett, paralimpiai címének megvédése után ismét dobogós lehet.

11:06: Európa-bajnoki bronzérmesünk, Mató Gyula pástra lép az olasz Matteo Betti ellen az A-kategóriás egyéni tőrözők mezőnyében.

11:10: Krajnyák Zsuzsanna másodszor játszik a 8 közé jutásért, ezúttal francia ellenfelet, Delphine Bernard-t sorsolták neki.

11:18: Mató második mérkőzését vívja a selejtezőkörben, ezúttal a lengyel Dariusz Pender ellen.

11:18: Dani Gyöngyi másodszor gördül a mérkőzés helyszínére, a kínai Fao Yanggal vív a nyolc közé jutásért.

11:30: Osváth is folytatja selejtezős szereplését, az amerikai Mario Rodrigezzel néz szembe a nyolcaddöntőbe kerülésért.

11:30: Pálfi a hazai közönség előtt versenyző Justine Moorral találkozik harmadszor.

11:30: Dani harmadik ellenfele Jui Chong Chan, aki Hongkongból érkezett Londonba.

11:40: Harmadik mérkőzését kezdi Krajnyák, a hongkongi Pui Shan Fannal mérkőzik.

11:40: A kínai Jingjing Zhouval csap össze Pálfi Judit a selejtezőben negyedik mérkőzésén.

11:42: Mató harmadik asszója a csoportkörben, az orosz Artur Juszupovval csatázik.

11:42: Osváth Matóval egy időben szintén orosz ellenféllel, Ivan Andrejevvel találkozik.

11:50: Az olasz Loredana Trigilia próbálja majd megállítani Krajnyákot, reméljük nem sikerül neki.

11:50: Juhász harmadszor is pástra gurul, hogy kiderüljön, jobban vív-e, mint a kínai Baili Wu.

11:54: Negyedszerre a kínai Jijun Chennel csap össze Mató Gyula a 16 közé jutásért.

12:00: A hogongi Chui Jee Juval méri össze erejét negyedszerre Juhász Veronika.

12:05: Engelhardt Katalin, aki 6. lett londoni játékok első napján 50m gyorsúszásban, ma SB4-es kategóriában 100m mellúszásban áll rajtkőre.

12:18: A csoportkörben utoljára a lengyel Marta Makowskával kell szembenéznie Dani Gyöngyinek.

12:20: Két kis ország versenyzője találkozik egymással: Krajnyák a csoportkörben utoljára a Makaóról származó In I Laoval meccsel.

12:40: A Chaterine Bouwkamp ellen vívott utolsó asszóban végleg eldől, hogy siekrül-e Juhásznak a 8 közé jutás.

12:50:Pálfi utolsó riválisa a negyeddöntő előtt a német Simone Briese-Baetke lesz.

13:12: Utolsóként Szekeres Pál, aki egyedüliként nyert érmet olimpián és paralimpián is, kezdi meg szereplését ma, először a francia Alim Latrechével vív.

13:24: Második mérkőzésén az orosz timur Khamathsinnal méri össze tudását.

14:00: Szekeres harmadik ellenfele a kínai Daoliang Hu lesz.

14:12: Utoljára az amerikai Gerard Moneroval találkozik a nyolcaddöntőbe jutásért.

14:00: Krajnyák Zsuzsanna, aki az A-kategória ranglista vezetője, szintén pástra gördülhet a negyeddöntőben, ugyanazzal a kínai Ring Jonggal mérkőzik, akitől szoros játszmában egy tussal kapott ki a csoportkörben.

14:00: A hivatalos honlap szerint Juhász Veronikának is szurkolhatunk a negyeddöntőben.

14:30: A világranglista élén álló B-kategóriában versenyző Dani Gyöngyi vív az elődöntőbe jutásért a 7. helyen rangsorolt orosz Mishurovával tőr egyéniben.

16:00: Szekeres Pál a nyolc közé jutásért mérkőzik a lengyel Piort Czoppal.

16:45: A negyeddöntőben Szekeres ismét a francia Alim Latrechével méri össze erejét. A selejtezőkörben egy tussal, 5-4-re kapott ki tőle a magyar sportoló.

18:45: Osváth Richárd a kínai Jijun Chennel játsza elődöntőjét az A-kategória férfi egyéni tőr versenyszámában.

18:45: Krajnyák Zsuzsanna a hongkongi Jee Chui Juval vívja asszóját a döntőbe jutásért A-kategóriában.

18:45: Juhász Veronika ellenfel is ázsiai: ő a kínai Baili Wuval meccsel a fináléért.

18:45: Az összes elődöntőt egy időben játszák, Dani Gyöngyi a B-kategóriások között a világranglista 12. helyezettjével, Jingjing Zhuval harcol.

18:59: Sors Tamás éremért úszik 400m gyorson. Négy éve bronzérmet nyert ebben a számban, Londonból is medállal szeretne hazatérni. Az egyes pályán úszik a fináléban.

19:30: Rögtön kezdődik Krajnyák Zuzsanna és Juhász Veronika bronzmérkőzése. Lássuk, melyikük a jobb.

19:30: A lányokkal egyszerre Osváth Richárd is megkezdi asszóját a bronzéremért. Szerencsére ő nem másik magyarral, hanem egy franciával játszik.

20:00: Dani Gyöngyinek a döntőben szurkolhatunk, a kínai Jao Fanggal küzd az aranyéremért.

Percről-percre:

10:43: Vívás - Még nem értek véget az első asszók, úgy tűnik, csúszás lesz.

10:48: Vívás - A világranglista élén álló Dani Gyöngyi 5-2-re nyert az orosz Ljudmila Vasiljeva ellen, aki a világon negyedikként jegyzett ebben a kategóriában.

10:50: Vívás - Osváth Richárd némi késéssel ugyan, de megkezdte mai szereplését.

10:57: Vívás - Közel fél órás kemény menetben Juhász Veronika végül 5-4-re alulmaradt az orosz Szichevával szemben.

11:03: Vívás - Pálfi Judit kiütéses, 5-0-ás vereséget szenvedett első asszójában az orosz Irina Mishurovától.

11:04: Vívás - Juhász ezúttal győzni tudott, 5-4-re verte meg második, francia ellenfelét.

11:05: Vívás - Osváth Richárd 5-3-ra magabiztosan hozta első összecsapását.

11:11: Vívás - Pálfi ukrán ellenfele ellen javítani tudott, 5-2-re hozta a mérkőzést.

11:11: Vívás - Osváth második mérkőzésén 3-5-re kapott ki hongkongi riválisától.

11:14: Vívás - Mató Gyula is sikerrel vette az első akadályt, 5-3-ra győzte le az olaszMatteo Bettit.

11:16: Úszás - SORS TAMÁS 7. idővel DÖNTŐS 400m gyorson S9-es kategóriában!!! Saját futamában harmadikként csapott célba. Bővebben itt!

11:16: Vívás - Krajnyák Zsuzsanna számára sem kezdődik tökéletesen a paralimpia, első azzójában alulmaradt a kínai Jing Ronggal szemben.

11:17: Vívás - Dani Gyöngyi ezúttal vereséget szenvedett 5-3-ra.

11:17: Vívás - Osváth másodszor lépett pástra, ezúttal kevesebb sikerrel: 5-3-as végeredménnyel a hongkongi Wing Kin chan bizonyult jobbnak.

11:20: Vívás - Mató 5-0-ra kapott ki a lengyel Dariusz Pendertől második összecsapásán.

11:28: Vívás - Dani Gyöngyi másodszor kapott ma ki, ezúttal egy hongkongi hölgy bizonyult jobbnak, végeredmény: 1-5.

11:30: Vívás - A világranglista vezető Krajnyák második, nála 8 hellyel alacsonyabban rangsorolt francia riválisától is kikapott.

11:37: Vívás - Mató 5-2-re veszítette el 3. asszóját az orosz Artur Jusupovval szemben.

11:38: Vívás - Osváth harmadik mérkőzésén KO győzelmet aratott az amerikai Mario Rodrigez ellen: 5-0.

11:39: Vívás -  Dani Gyöngyi kezd visszatalálni önmagára: 5-2-re verte a lengyel Marta Makowskát.

11:40: Vívás - Pálfinak Juditnak nem jött össze a győzelem, alul maradt a hazai közönség előtt pástra gördülő justine Moorral szemben.

11:46: Vívás - Osváth négy mérkőzéséből hármat toronymagasan, magabiztosan nyert, utolsó összecsapásán 5-1-gyel kerekedett felül orosz ellenfelén. Ezzel biztosan továbbjutó!

11:48: Vívás - Pálfi négy mérkőzéséből háromszor veszített, az utolsót sem tudta megnyerni, 5-2-re kapott ki a kínai Jingjing Zhoutól.

11:49: Vívás - Mató Gyula 5-1-es vereséget szenvedett a kínai Jijun Chentől, nem jutott tovább.

11:50: Vívás - Dani Göngyi valóban új lendületet vett, és 5-1-re legyőzte a hongkongi ShanPui fant. Négy asszóból két győzelemmel fejezi be a selejtezőt.

11:54: Vívás - Juhász Veronika harmadszor meccselt, ezúttal kikapott: a kínai Wu Baili győzte le 5-3-ra.

12:04: Vívás - Juhász 5-0-ás vereséget szenvedett a hongkongi Jee Chui Jutól.

12:05: Vívás - Krajnyák Zsuzsanna 5-4-re szoros mérkőzésen diadalmaskodni tudott az olasz Loredana Trigilia felett. Két győzelem, két vereség az eddigi mérlege, még egy asszó vár rá a csoportkörben.

12:20: Úszás - Engelhardt Katalin 0,22 századdal maradt le a döntőről a női SB4-es kategória 100m mellúszásán, a 9. helyen végzett.

12:24: Vívás - Krajnyák öt mérkőzésén harmadik győzelmét aratta, utolsó asszójában 5-1-re győzte le a makaói In I Laot. Ezzel sikerült nyolc kőzé verekednie magát.

12:33: Vívás - Pálfi utolsó mérkőzését is elveszítette 5-2-re német riválisa ellen, így az ukrán és a brit versenyzőhöz hasonlóan egy győzelemmel áll csoportjában. Hármójuk között körbeverés alakult ki, így még várjuk a hivatalos eredményt arról, hogy ki jutott tovább.

12:40: Vívás - Juhász kikapott 5-2-re ötödik asszójában, így egy győzelme van. Ezzel valószínűleg búcsúzik.

13:26: Vívás - Szekeres Pál első találkozóján vereséget szenvedett a francia Alim Latrechetől.

13:35: Vívás - Szekeres második, szoros összecsapásán egy tussal győzőtt orosz ellenfelével szemben.

13:53: Vívás - Harmadik asszójában második vereségét szerezte Szekeres, miután 5-3-ra kikapott a kínai Daoliang hutól.

14:00: Vívás: Szekeres Pál 5-0-ás győzelemmel fejezte be negyedik asszójában, az amerikai Gerard Moreno felett tudott diadalmaskodni.

14:20: Vívás - "Kevés" Csúszással, de megkezdődött Krajnyák és Juhász harca a négy közé jutásért.

14:40: Vívás - JUHÁSZ VERONIKA ELŐDÖNTŐBEN!!!!! 15-9-re verte a francia Delphine Bernardt a legjobb nyolc között!!!

15:00: Vívás - KRAJNYÁK ZSUZSANNA IS NÉGY KÖZÉ JUTOTT!!! Egy tussal sikerült legyőznie kínai ellenfelét a nyolcaddöntőben. Reméljük, a két magyar lánynak nem egymás ellen kell majd elődöntőt vívni...

15:02: Vívás - Dani Gyöngyi is megkezdte mérkőzését a másik kategóriában. Az orosz Irina Mishurovával játszik.

15:16: Vívás -  DANI GYÖNGYI IS ELŐDÖNTŐBEN VÍVHAT!!! A B-kategóriában 15-3-ra mosta le a pástról az oroszt!

15:30: Vívás - Osváth Richárd is elkezdte a mérkőzését!

15:49: Vívás - És már nem is meglepetés, hogy OSVÁTH RICHÁRD ELŐDÖNTŐS!!! Bővebben itt!

16:00: Vívás - Szekeres Pál nyolcaddöntőt játszik a lengyel Piotr Czop ellen.

16:13: Vívás - Szekeres könnyedén jutott negyeddöntőbe, 15-6-os végeredménnyel küldte haza ellenfelét!

17:03: Vívás - Nem sikerült a négy közé jutás Szekeres Pálnak. Többszörös paralimpiai bajnokunk szeptember 8-án tőr csapatban javíthat. Bővebben itt!

19:00: Vívás - Pont egyszerre ért véget KRAJNYÁK ZSUZSANNA és JUHÁSZ VARONIKA elődöntője. Mindkét lány veszített ázsiai ellenfele ellen, így egymással kell csatázniuk a bronzéremért.

19:04: Vívás - DANI GYÖNGYI DÖNTŐS!!!!!!!!!!!!!!! Szoros mérkőzésen, két tussal győzte el kínai ellenfelét az elődöntőben.

19:06: Vívás - OSVÁTH RICHÁRD is a bronzéremért száll pástra, miután 15-13-ra kikapott a kínai Jijun Chentől.

19:11: Úszás - SORS TAMÁS EZÜSTÉRMET SZERZETT 400m GYORSÚSZÁSBAN!!!!!!!!!!!!! Fantasztikus nap ez a magyarok számára!!! Bővebben itt!

19:55: Vívás - KRAJNYÁK ZSUZSANNÁÉ A BRONZÉREM, JUHÁSZ VERONIKA PONTSZERZŐ NEGYEDIK az egymás ellen vívott bronzmeccs után. Gratulálunk!!! Bővebben itt!

20:02: Vívás - MEGVAN A BRONZ OSVÁTH RICHÁRDNAK!!!!!!!!!!!!!!!! 15-7-re győzte le a francia Damien Tokatlient! Bővebben itt!

20:06: Vívás - Elkezdődött Dani Gyöngyi fináléja!

20:22: Vívás - DANI GYÖNGYI EZÜSTÉRMÉVEL TETTE TELJESSÉ A MAI NAPOT! A döntőben 15-10-re kapott ki a kínai Jao Fangtól. Bővebben itt!

A magyar csapatról szóló bemutatásunkat itt olvashatod! KATTINTS!

A paralimpia legfontosabb szabályairól itt tájékozódhatsz!