ÉLŐ: Paralimpia 2012 percről-percre - Két ezüst és egy bronz a mai termés

Élő szöveges tudósításunkban napi szinten követjük a magyar paralimpikonok londoni eredményeit.

PARALIMPIA 2012
Szeptember 5., szerda:

10:30: Tegnapi ezüstérmesünk, Dani Gyöngyi, karrierje alatt hamradszor állt az olimpiai dobogó középső fokán, nem csoda, hogy most már körülnézne a világ tetejéről is. B-kategóriás egyéni párbajtőrben először a német Simone Briese-Baetkével kell szembenéznie.

10:30: Csuri Ferenc ezalkalommal 200m vegyesen próbálja meg döntőbe küzdeni magát.

10:40: Ljudmila Vasileván is át kell verekednie magát Daninak, hogy álmait valóra válthassa.

10:50: Krajnyák Zsuzsanna keddi bronzérme után újra medálért száll harcba, ezúttal A-kategóriás egyéni párbajtőrben. Ehhez elsőként a lenygel Marta Frydrichet kell legyőznie.

10:50: A tegnapi bronzmérkőzésen Krajnyák Zsuzsannával csatázó Juhász Veronika is éremben reménykedik tegnapi negyedik helyezése után. Először a hongkongi Chui Jee Juval küzd meg.

10:54: Mató Gyula első asszója A-kategóriás egyéni párbajtőrben. A világranglista második francia romain Noble-lal vív.

11:00: Második mérkőzésén Krajnyák a kínai Baili Wuval találkozik.

11:00: A hongkongi után az orosz Julia Efimova vár Juhász Veronikára mai második megmérettetésén.

11:06: Másodszor mérkőzik Mató, ezúttal a kínai Janfei Duannal csatázik.

11:06: Juhász Tamás is megkezdi szereplését Matóval egy kategóriában, de másik csoportban. Első ellenfele az olasz Matteo Betti, akit 3. helyen rangsorolnak a világon. Juhász a 12. a listán.

11:18: Juhász Tamás második mérkőzésén az amerikai Gery van der Wegével csap össze.

11:36: Illés Fanni és Ráczkó Gitta, a szám négy évvel ezelőtti bronzérmese versenyzik az SB5-ös kategória 100m mellúszásán. Mindketten a második futamban szerepelnek majd.

11:42: Az orosz Artur Juszupov lesz Juhász harmadik ellenfele.

11:50: A fehérorosz Alesia Makritskaja Dani Gyöngyi következő kihívója.

11:54: Az első fordulóban Juhász Tamás utoljára ukrán riválissal, Andrij Demchukkal száll szembe.

12:00: Krajnyák hamradik asszójában az ujrán Alla gorlinával küzd meg.

12:00: Juhász Veronika övetkező mérkőzése, melynek során a francia Sabrina Poingettel harcol.

12:00: Dani Gyöngyi thaiföldi ellenféllel, Jana Sajsuneevel méri össze tudását.

12:06: Mató harmadszorra lép pástra az egyéni párbajtőrözők mezőnyében, ellenfele a fehérorosz Martyn Kavalenia.

12:10: Utolsó előtti összecsapásán a csoportkörben Krajnyák a hongkongi Pui Shan Fannal vív majd.

12:10: Juhász Veronika kanadai riválissal, Sylvie Morellel méri össze erejét.

12:18: A selejtező forduló utolsó mérkőzését Mató a lengyel Radoslaw Stanczukkal játsza.

12:30: A makaói In I Laoval meccsel Krajnyák a továbbjutásért.

12:30: Utolsó mérkőzésén a csoportban Juhász Veronika  a dél-koreai Sun-Mi Kimmel vív.

12:31: Meilinger Csabának, Tóth Tamásnak és Sors Tamásnak is elkél a biztatás S9 50m gyorsúszásban. Tóth tartja a szám Európacsócsát, ráadásul magasan az övé a második legjobb kvalifikációs idő (0,66 századdal erősebb, mint a harmadik), Sors pedig két érem után könnyű szívvel várhatja a következő megmérettetést.

12:40: Az első fordulóban zárásként Dani a hazai közönség támogatását élvező Justine Moorral csap össze.

13:00: Megkezdődik a -100kg-os erőemelők versenye Sas Sándorral.

13:00: Mató Gyula a nyolc közé jutásért vív a francia Romain Noble-lal.

14:00: Krajnyák Zsuzsanna negyedöntőzik az orosz Julija Efimovával.

14:00: Juhász Veronika a kínai Baili Wuval mérkőzik az elődöntőbe jutásért.

18:30: Csuri Ferenc csobban vízbe az SM8-as 200m vegyesúszás döntőjében.

18:45: Krajnyák Zsuzsa az elődöntőben azzal az ukrán Alla Gorlinával csap össze, akitől a selejtezőben kikapott 5-2-re.

19:00: A +100kg-os súlycsoport is kezdi versenyét az erőemelőknél, Szávai Csabának szurkolhatunk.

19:31: Ráczkó Gitta és Illés Fanni rugaszkodik el a rajtkőről az SB5-ös 100m mellúszás fináléjában.

20:00: Az asztaliteniszezők 9-10-es osztályának csapatversenyén Csonka András és Bereczki Dezső az oroszokkal mérkőzik az első fordulóban.

20:30: Krajnyák Zsuzsanna döntőt vív a honkogi Chui Je Juval!

21:19: A Biacsi-ikrek futnak az 1500m döntőjében. Ilona bronzérmes, Bernadett pedig negyedik volt az Európa-bajnokságon. Kvalifikációs idejük is 3. illetve 4., ami bizakodásra adhat okot.

21:24: Három magyar fiúnak, Tóth Tamásnak, Meilinger Csabának és Sors Tamásnak is szoríthatunk az S9-es 50m gyors döntőjében. Komoly esélye van Tóth Tamásnak, hogy paralimpiai újoncként mindjárt élete első érmét is megszerezze!

Percről-percre

10:37: Vívás - Dani Gyöngyi 5-2-re kapott ki német riválisától első selejtezőjén.

10:43: Vívás - Dani Gyöngyi második asszóját is elbukta, ezúttal 5-1-re veszített.

10:50: Úszás - CSURI FERENC 7. IDŐVEL FINÁLÉBA JUTOTT SM8 200m VEGYESEN!!! Bővebben itt!

10:55: Vívás - Mató Gyula 5-2-re hozta első mérkőzését!!!

10:57: Vívás - Tegnapi bronzérmesünk, Krajnyák Zsuzsanna is vereséggel kezdte mai szereplését, 5-2-es vereséget szenvedett a lengyel Marta Frydrichtől.

11:03: Vívás - Másodszor gördült pástra Mató Gyula, ezúttal azonban nem jött össze a győzelem, kínai ellenfele jobbnak bizonyult nála.

11:05: Vívás - Második megmérettetésén egy tussal kerekedett Krajnyák a kínai Baili Wu fölé.

11:07: Vívás - Juhász Veronika is befejezte első összecsapását, az eredmény 5-4 az hongkongi javára.

11:11: Vívás - 5-4-es vereséget szenvedett Juhász Tamás az olasz Matteo Bettitől.

11:18: Vívás - Érdekesen alakult Juhász Veronika második mérkőzése, egy tussal, 2-1-re győzedelmeskedett orosz riválisa felett.

11:22: Vívás - Juhász Tamás 5-2-re behúzta második meccsét az amerikai Gery van der Wege ellen.

11:36: Vívás - Juhász Tamás ezúttal kikapott 5-3-ra az orosz Artur Juszupovtól.

11:38: Vívás - Ismét Vereséget szenvedett Dani Gyöngyi. Egy tussal előzte meg 5-4-re a fehérorosz Alesia Makritskaja.

11:40: Vívás - Mató Gyula immár két győzelemmel és egy vereséggel áll csoportjában, miután 5-4-re legyőzte a fehérorosz Martin Kavaleniát.

11:42: Vívás - Dani Göngyi negyedik asszóját sem tudta megnyerni, a thaiföldi Jana Sajsunee 3 találattal nyerte csatájukat.

11:43: Vívás - Nem jöt össze a siker Juhász Tamásnak utolsó selejtezőjén, így a mérleg két győzelem, két vereség.

11:46: Úszás - RÁCZKÓ GITTA ÉS ILLÉS FANNI IS DÖNTŐBE JUTOTT 100m mellúszáson, SB5-ös kategóriában!!! Bővebben itt!

11:47: Vívás - Krajnyák Zsuzsanna vereséget szenvedett, az ukrán Alla gorlina bizonyult kettőjük közül jobbnak.

11:54: Vívás - Krajnyák negyedik menete jól alakult, reméljük ez lendületet ad neki, és az utolsót is hozni tudja, hogy biztosítsa helyét a nyolc között!

11:57: Vívás - Radoslaw Stanczuktól is kikapott Mató, ezzel két győzelme mellé három vereséget gyűjtött be a selejtezőben, játszhat a nyolc közé jutásért.

12:08: Vívás - Krajnyák Zsuzsanna megszerezte mai harmadik győzelmét is, miután 5-2-vel jobbnak bizonyult a makaói In I Laonál! Ezzel biztos továbbjutó!

12:08: Vívás - Harmadik párharcában ismét Juhász Veronika volt jobb, 5-4-re verte francia ellenfelét!

12:12: Vívás - Végert ért Dani Gyöngyi utolsó összecsapása a csoportjában, 5-1-re söpörte le brit ellenfelét a pástról! ennek ellenére sajnos búcsúzik a selejtezőben.

12:14: Vívás - Juhász Veronika  ezúttal kiütéses győzelmet aratott a kanadai Sylvie Morel ellen: 5-1 a végeredmény!

12:30: Vívás - Juhász Veronika most vereséget szenvedett, de így is tovább fog jutni!

12:48: Úszás - TÓTH TAMÁS, MEILINGER CSABA ÉS SORS TAMÁS IS DÖNTŐT ÚSZIK ESTE 50m GYORSON!!! Bővebben itt!

13:18: Vívás - Mató Gyula a tengapi tőr után ma párbajtőrben is kiesett a legjobb 16 között.

13:28: Erőemelés - Nem sikerült Sas Sándor kísérlete a férfiak -100kg-os súlycsoportjában, így érvényes eredmény nélkül ért véget számára a londoni paralimpia.

14:14: Vívás - KRAJNYÁK ZSUZSANNA NÉGY KÖZÉ JUTOTT A-kategóriás egyéni párbajtőrben! Bővebben itt!

14:15: Vívás - Juhász Veronikát a negyeddöntőben 15-6-ra búcsúztatta kínai ellenfele, Baili Wu.

18:37: Úszás - Csuri Ferenc 8. helyen végzett az SM8 200m vegyesúszás döntőjében.

18:53: Vívás - KRAJNYÁK ZSUZSANNA PARALIMPIAI DÖNTŐS!!! 15-5-re győzte le az ukrán Alla Gorlinát a négy között! Bővebben itt!

19:39: Úszás - Ráczkó Gitta pontszerző hatodik a női SB5-ös 100m mellúszáson! Illés Fanni a 8. idővel ért célba.

19:57: Erőemelés - Véget ért a +100kg-os súlycsoport versenye Szávai Csabával, aki a 8. helyen végzett.

20:44: Vívás - KRAJNYÁK ZSUZSANNA PARALIMPIAI EZÜSTÉRMES miután 15-6-ra kikapott a hongkongi Chui Je Jutól.

21:24: Atlétika - A BIACSI IKREK A HARMADIK-NEGYEDIK HELYEN VÉGEZTEK!!! Ilonáé a bronz medál, Bernadett pedig pontszerző! Bővebben itt!

21:35: Úszás - TÓTH TAMÁS EZÜSTÉREMMEL KORONÁZTA MEG A NAPOT!!! Sors Tamás 7. lett, Meilinger Csaba a 8. idővel csapott a célba. Bővebben itt!

21:55: Asztalitenisz - Bereczki Dezső és Csonka András az 5 mérkőzésből hármat nyert meg az oroszok ellen a 9-10-es osztály csapatversenyén, ezzel nyolc közé jutottak. A negyeddöntőt holnap játszák.

A magyar csapatról szóló bemutatásunkat itt olvashatod! KATTINTS!

A paralimpia legfontosabb szabályairól itt tájékozódhatsz!