Szerkesztő: Márványi Péter
2016. 01. 06. 23:35

A katalán rangadón hamar vezetést szerzett a vendég Espanyol, de Messi vezérletével könnyedén fordított a Barca, bemutatkozott Arda Turan és Aleix Vidal is. A sevillai derbit idegenben nyerte meg a Sevilla.

A spanyol labdarúgás történetének második leggyakoribb párosítása a Barcelona–Espanyol, ugyanakkor a vendégeknek nem sok sikerélményük akadt a Király-kupában a városi rivális ellen, ugyanis 1961 óta nem ütötte ki a sorozatból ellenfelét a kék-fehér alakulat.

Ennek ellenére a 9. percben a vendégek szerezték meg a vezetést, Felipe Caicedo révén egy gyors kontrát fejezett be az Espanyol, miuát labdát szereztek a saját tizenhatosuk előterében.

Mindössze négy percig örülhetett a vendégcsapat, ugyanis Lionel Messi hamar egyenlített Andrés Iniesta átadása után.

A félidő hosszabbításában már a Barca vezetett, Messi varázslatos szabadrúgással fordította meg a meccset.

Fordulás után aztán Messi egy gólpasszt is kiosztott Gerard Piquének, majd elszabadultak az indulatok, a vendégek kissé nehezen vették tudomásul a verést. Záporoztak a sárga lapok, Pérez kettőt is begyájtött, Diop pedig azonnal pirosat kapott, azt viszont nem tudjuk, mit mondhatott Luis Suáreznek, amiért kiszórta a játékvezető.

Közben Pau, a vendégek kapusa megúszott egy pirosat, megtaposta Messi lábát, amit nem vett észre a spori. A hajrára a debütáns Arda Turant lecserélte Luis Enrique, Aleix Vidal pedig beállhatott Dani Alves helyére.

A csattanó a 88. percben jött, Neymar állította be a 4–1-es végeredményt.

A Barcelona minden bizonnyal a nyolcaddöntő első meccsén eldöntötte a továbbjutás sorsát.

Barcelona–Espanyol 4–1 (Messi 13., 44., Piqué 49., Neymar 88., ill. Caicedo 9.)

Barcelona 4-1 Espanyol All Goals & Full... by zidanekrisz

A sevillai derbit idegenben nyerte a Sevilla, a Betisben Castró tizenegyest rontott.

Betis–Sevilla 0–2 (Krohn-Dehli 13., Krychowiak 49.)

Rayo Vallecano–Atlético Madrid 1–1 (N. Martínez 35. ill. Saul Niguez 67.)