Messi nélkül is sima Barca-győzelem Gijónban

Három gólt is emberelőnyben szerzett a Barcelona a második félidőben.

A spanyol labdarúgó bajnokság 6. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a címvédő Barcelona a Sporting Gijón otthonába látogatott és nagyon megszórta a 12. helyen álló kiscsapatot. A sort Luis Suárez kezdte, aki Arda Turan indítása után elpöckölte a labdát Cuéllar mellett, majd a kapuba helyezett. Rá két percre Rafinha fejezett be egy sakk-matt támadást, az első félidőt így 2-0-val zárták a katalánok.

A következő Barca-gólra a 81. percig kellett várni, az ekkor már emberhátrányban levő hazaiak kapujába Neymar talált be, miután Paco Alcácer kapufája után elé került a labda. A brazil a végén még szerzett egy gólt, valamint Arda Turan is betalált, így a Barcelona – komolyabb erőfeszítés nélkül - 5-0-ra győzött idegenben, ami remek alap lehet a Mönchengladbach elleni szerdai Bajnokok Ligája mérkőzésre Luis Enrique csapatának!

A találkozó folyamán Sergi Roberto két asszisztot is adott, amivel a vonatkozó rangsor élére került Spanyolországban: a Barcelona legújabb csodafegyverének már négy gólpassza van az idényben. Mivel az ázsiai piacoknak is kedvezni kell, ezért már 13:00-kor is rendeznek mérkőzést szombatonként, amit ezúttal az Eibar nyert egy másik baszk csapat, a Real Sociedad ellen.

Labdarúgás, LaLiga, 6. forduló
Sporting Gijón-FC Barcelona 0-5 (0-2) gólszerzők: Luis Suárez (29.), Rafinha (32.), Neymar (81., 88.), Arda Turan (85.)
Eibar-Real Sociedad 2-0 (0-0) gólsz.: Illaramendi (57. öngól), Bebé (66.)