Megállították a baszkok a madridiakat - videók

Tovább menetel a Barcelona.

A címvédő FC Barcelona fordított és nyert a Real Sociedad vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. A katalán együttes sorozatban ötödik összecsapását nyerte a La Ligában. A vendégeknél a világbajnok Ousmane Dembélé az idényben harmadszor szerzett gólt, mindegyik győzelmet ért.

A Real Madrid viszont csak 1-1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbao otthonában. Ez volt a Bajnokok Ligája-győztes fővárosiak első pontvesztése a La Ligában. A két csapat az előző idényben mindkétszer döntetlent játszott egymással: Bilbaóban 0-0-ra, Madridban 1-1-re végeztek.

Az Atlético Madrid hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent az Eibarral. A nemrég európai Szuperkupát nyert fővárosi alakulat hiába játszott fölényben, képtelen volt gólt szerezni, ugyanakkor a középcsapatnak számító vendégegyüttes a 87. percben vezetéshez jutott.

A hazaiak nagy erőket mozgósítottak, hogy elkerüljék a csúfos vereséget, és a hajrában, a 94. percben sikerült nekik az egyenlítés, így egy pontot meg tudtak menteni.

La Liga, 4. forduló:
SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Madrid 1–1 (Muniain 32., ill. Isco 64.)
Real Sociedad–Barcelona 1–2 (Aritz Elutondo 12., ill. Luis Suárez 63., O. Dembélé 66.)
Atlético Madrid–Eibar 1–1 (Moreno 95. ill. Enrich 87.)
Valencia–Real Betis 0–0