Már az első félidőben ötöt rúgott a Real Madrid!

Ez a Zidane-hatás? Két meccsen tíz gólnál jár a Real Madrid, amióta Zinedine Zidane átvette a csapat irányítását. Ezúttal a Sporting Gijón szaladt bele egy, az elején nagyobb verést előrejelző eredménybe.

A királyi alakulat 18 perc alatt négyet rámolt be ellenfelének, először Gareth Bale bólintott Luka Modric szöglete után, majd Cristiano Ronaldo lőtt gólt, végül a BBC harmadik tagja, Karim Benzema is feliratkozott egy remek találattal.

Cristiano Ronaldo zárt le később egy szép akciót, majd Benzema is duplázott, Isco átadását váltotta gólra.

Érdekes, de a Real félidőben le is állt a gólszerzéssel. Bale-t és Benzemát is sérülés miatt kellett lecserélni, miközben a Gijón Isma López révén közelebb lépett ellenfeléhez, de a meccs végkimenetele nem forgott veszélyben.

Real Madrid–Sporting Gijón 5–1 (Bale 7., Cristiano Ronaldo 9., 18., Benzema 12., 41., ill. Isma López 62.)

Real Madrid 5-1 Sporting Gijon 17.1.2016 by FootballLiveGoals

A délutáni meccsen a Valencia nem bírt a Vallecanóval. Negredo szépségdíjas gólt szerzett.

Valencia–Rayo Vallecano 2–2 (Negredo 55., Alcácer 88., ill. Jozabed 15., D. Llorente 69.)

All Goals and Highlights HD - Valencia 2-2 Rayo... by zidanekrisz

18.15: Las Palmas–Atlético Madrid (Tv: Sport1)
18.15: Getafe–Espanyol
20.30: Barcelona–Athletic Bilbao (Tv: Sport1)