Kétgólos előnyt herdált el a Barca

A spanyol bajnokság éllovasa, a Barcelona megelepetésre nem tudott nyerni a Villarreal vendégeként, ráadásul a katalánok már két góllal is vezettek az első félidőben.

A Villarreal már a 2. percben megzörgette a kapufát, de a 20. percben előnybe került a Barcelona. Luis Suárez elől még mentettek a haziak, de a labda Ivan Rakitichez került, aki gólt szerzett.

Lionel Messi kiugratása után Neymart akadályozta a hazai kapus, Sergio Asenjó, amiért büntetőt kapott a Barcelona. Neymar maga vállalta a tizenegyest, higgadtan emelt a kapu közepébe. Ez volt egyébként a szezonban a Barca 16. büntetője. Ezzel beállították a Betis korábbi rekordját.

Az 55. percben Jérémy Mathieu-t küldte be Luis Enrique, aminek a hazaiak örülhettek. A francia Piquét váltotta, aki könnyen pirosat is kaphatott volna.

Előbb Cédric Bakambu pofozott a kapuba egy kipattanót, majd egy szöglet után Mathieu volt peches, róla került a kapuba a Villarreal egyenlítő találata. Könnyedén megszerezhette volna a győztes gólt a hazai csapat, de végül nem változott az eredmény.

Villarreal–Barcelona 2–2 (Bakambu 57., Mathieu 63. – öngól, ill. Rakitic 20., Neymar 41. – 11-esből)

A Barcelona előnye kilenc pont az Atlético, 10 a Real Madrid előtt, de a királyiak este közelebb léphetnek.

Espanyol–Athletic Bilbao 2–1 (Diop 54., Caicedo 57., ill. Eraso 20.)

18.15: Valencia–Celta Vigo
20.30: Real Madrid–Sevilla (Tv: Sport1)