Focisulit rendezett a derbin az éllovas Barca

Két, egyaránt fantasztikus összjáték végén szerezte a gólokat a Barcelona az Espanyol otthonában, szombat délután, a La Liga 33. fordulójában (0-2). Zsinórban hetedszer nyert az FCB a derbipárharcban. Fokozódott a nyomás a Realon, amely vasárnap este a Celta otthonában lép fel.

A 17. percben Messi, Alba, Neymar, a 25. minutumban pedig Iniesta, Suárez, Messi volt a labda útja a gólok előtt.

Az első találatnak a különlegessége, hogy azzal együtt is Suárezé az érdem, hogy labdához sem ért, hiszen egy gyönyörű testcselt bemutatva engedte el a labdát az így tiszta ziccerbe kerülő Neymarhoz.

A másodiknál pazar egyérintőzés végén mattolta a kapust Messi balról, éles szögből.

Jordi Alba egymás után két sárga lapot is beszedett a szünet után (a másodikat reklamálás miatt), de ezen a délutánon ezt is elbírta a Barca.

La Liga, 33. forduló:
Espanyol-Barcelona 0-2 (0-2)

G. Neymar (17.), Messi (25.)
Kiállítva: Moreno (91.), ill. Alba (55.)

Tabella, élmezőny: 1. Barca 81 pont (33 meccs), 2. Real 76 (32), 3. Atlético 69 (32), 4. Valencia 65 (32) ...