Szerkesztő: Márványi Péter
2016. 02. 17. 21:31

A Barcelona spanyol bajnokin lépett pályára, ugyanis még 2015-ben, a FIFA-klubvilágbajnokság miatt el kellett halasztani a 16. fordulóból a Sporting Gijón elleni bajnokit.

Luis Enrique gyerekkori jó barátjával, Abelardóval nézett farkasszemet, aki a Barcában is volt csapattársa.

A meccset a katalánok kezdték jobban, de a 9. percben a Gijón hagyott ki egy nagy helyzetet, Alex Menedez lőtt Bravo kapuja mellé.

A 21. percre alakította ki első igazán nagy helyzetét a Barca, ekkor Luis Suárez került ziccerbe, de a kapusba lőtte a labdát. Öt perccel később már megszületett a gól, Lionel Messi 20 méterről eresztett meg egy lapos lövést, ami befért a hosszú alsó sarokba, ez volt Messi 300. bajnoki gólja a spanyol élvonalban.

A Barcelona szinte ki sem örülte magát, Mathieu vállalkozott támadásra, de elpasszolta magát, a Gijón pedig villámgyors kontra végén kiegyenlített. Menendez tette keresztbe a labdát, amire remekül érkezett Carlos Castro, aki nem hibázott.

A 31. percben azonban már újra Luis Enrique csapata örülhetett, Suárez készített vissza Messinek, aki ballal a léc alá vágta a labdát, ez volt a Barcelona történelmének 10 000. találata. Messi egyébként ezzel a góllal megelőzte Raúlt, aki 187 különböző spanyol bajnokin volt eredményes, Messi ezt már eggyel túlszárnyalta.

A második félidőben kissé visszább vettek a csapatok, a 62. percben harcolt ki a vendégcsapat egy tizenegyest, de ezúttal nem variáltak, Luis Suárez egyből kapura tette a labdát, de Cuellar védeni tudott.

Öt perc sem telt el, Suárez javította hibáját, remek gólt szerzett ballal, a kapufáról vágódott a labda a hálóba. Az uruguayi ezzel beérte az Aranycipőért folytatott versenyben a nápolyi Gonzalo Higuaínt, 24 bajnoki gólnál jár.

A Barcelona megszilárdította vezető helyét a tabellán, előnye hat pont az Atlético Madrid előtt.

Sporting Gijón–Barcelona 1–3 (Castro 27., ill. Messi 25., 31., Suárez 67.)