Brutális eltiltást kaphat Cristiano Ronaldo - videó

Meglehetősen eseménydúsra sikerült a találkozó, melyen a bajnok Real Madrid pazar gólokkal 3–1-re legyőzte a hazai pályán játszó kupagyőztes Barcelonát.

A spanyol szövetség akár 12 meccsre is eltilthatja Cristiano Ronaldót, amiért a Real Madrid világklasszisa hátulról meglökte az őt kiállító Ricardo De Burgos Bengoetxea játékvezetőt a Barcelona elleni spanyol Szuperkupa-döntő első mérkőzésén - írta az m4sport.hu.

Meglehetősen eseménydúsra sikerült a találkozó, melyen a bajnok Real Madrid pazar gólokkal 3–1-re legyőzte a hazai pályán játszó kupagyőztes Barcelonát. Cristiano Ronaldo ugyan csak az 58. percben, csereként lépett pályára a találkozón, de 24 perc is elég volt neki ahhoz, hogy főszereplővé lépjen elő. Előbb pazar góllal szerezte meg a vezetést csapatának, ám a gólöröménél nem bírta ki, hogy ne mutassa meg a világnak, sok kollégájától eltérően milyen fantasztikusan néz ki a felsőteste a hosszú nyári szünet ellenére. Mezlevételért villant a sárga, majd két perc múlva Umtiti szorításában a tizenhatoson belül huppant a gyepre, a bíró pedig műesésért felmutatta neki a második sárga lapot is.

Az nem kérdés, hogy a piros lap miatt Ronaldónak ki kell hagynia a Szuperkupa-döntő 16-i visszavágóját. A spanyol szövetség szabályzata szerint azonban komolyabb pihenő is várhat a négyszeres aranylabdás futballistára, mert a 96-os cikkely kimondja: a bíró „megragadásáért, rázásáért vagy meglökéséért” akár 4-12 meccses eltiltás is kiszabható.

Az incidenst a játékvezető is feljegyezte magának a mérkőzés jegyzőkönyvében: „Miután felmutattam a játékosnak a piros lapot, ő enyhén meglökött engem, jelezve, hogy nem ért egyet az ítélettel.”

Így esett le majdnem Ronaldo a Real buszáról - videó " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

Az eset még az Európai Szuperkupa előtt történt Szkopjéban, a portugál bravúrral mentett.