Újra élen a Roma, egy szabadrúgás okozta a Juventus vesztét

Jól jelzi, mennyire szoros ebben a kiírásban a versenyfutás a Serie A-ban, hogy a tegnap meccset nyerő és élre álló Internazionale ma már csak a negyedik. A címvédő Juventus azonban továbbra sem szól bele a „nagyok” dolgába, Buffonék újra kikaptak.

A Roma talán nehezebb meccsre számított az Udinese ellen, de 10 perc után már kettővel mentek a Farkasok, a vége 3–1, újra az élen Rudi Garciáék.

Sikert aratott a Napoli és a Paulo Sousa vezette Fiorentina is, mindkét csapat tapad az éllovas fővárosiakra. Nem úgy a Juventus. A Zebrák Nicola Sansone szabadrúgása után már a 20. percben hátrányba kerültek, ráadásul Giorgio Chiellini még az első félidőben mehetett zuhanyozni.

A Milan sorozatban másodszor nyert, a piros-feketék kapuját ezúttal is a tizenhat éves Gianluigi Donnarumma őrizte, aki lehúzta a rolót.

Roma–Udinese 3–1
G. Pjanic 4., Maicon 9., Gervinho 63., ill. Théréau 77.

Sassuolo–Juventus 1–0