Újabb Juventus botlás a bajnokságban

A Juventus hazai pályán meglepetésre csak döntetlent ért el a Sampdoria ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában.

A Juventus ugyan vezetést szerzett az első félidőben, de a genovaiak a második játékrész elején egyenlítettek, majd a lefújásig megőrizték az eredményt, így megszakították a rivális nagy sikersorozatát, ugyanis a torinóiak az ezt megelőző 25 hazai találkozójukat megnyerték a Serie A-ban.

A pontosztozkodással mindkét csapat immár hat bajnoki találkozó óta veretlen, ugyanakkor a Juventus nem lehet felhőtlenül boldog, mivel a mögötte második AS Roma egy pontra csökkentette hátrányát, mivel idegenben legyőzték Genoát.

A hazaiak több mint egy órán át emberhátrányban futballoztak kapusuk kiállítása miatt. A vendégek a piros lap utáni büntetőt kihagyták, de a szünet előtt így is sikerült vezetést szerezniük, és előnyüket a lefújásig biztosan őrizték, bár az utolsó pillanatokban majdnem egyenlített a Genoa, a találatot azonban les miatt nem adta meg a játékvezető. A fővárosiak sikerükkel megszakították riválisuk kilenc bajnoki meccsen át tartó veretlenségi sorozatát, egyúttal egy pontra megközelítették a címvédő és listavezető Juventust, amely korábban döntetlent játszott.

LABDARÚGÁS
Serie A, 15. forduló:
szombat:
Palermo-Sassuolo 2-1 (Gólszerző: Rigoni 3., Belotti 90., illetve Pavoletti 85.)
Lazio-Atalanta 3-0 (Gólszerző: Mauri 51., 71., Lulic 81.)
vasárnap:
Juventus-Sampdoria 1-1 (Gólszerző: Evra 12., illetve Gabbiadini 51.)
Genoa-AS Roma 0-1 (Gólszerző: Nainggolan 40.)
Parma-Cagliari 0-0
Udinese-Verona 1-2 (Gólszerző: Di Natale 31., illetve Toni 45., Christodoulopoulos 46.)