Nagy Ádám ezúttal is kezdett Bolognában, tovább süllyedt az Inter

A Serie A 9. fordulójának vasárnap délután mérkőzésein a Inter 2-1-s vereséget szenvedett az Atalanta otthonában, míg Nagy Ádám csapata a hajrában bukta el a győzelmet a Sassuolo elln.

Vasárnap délután hat mérkőzést rendeztek a Serie A 9. fordulójában. Az Udinese hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a Pescara ellen, míg a Napoli idegenben győzte le az újonc Crotonét. Az Empoli–Chievo összecsapás gólnélküli döntetlent hozott, míg a Fiorentina nyolcgólos mérkőzésen győzött Cagliariban.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Lazio három ponttal távozhat Torinóból, azonban Adem Ljajic a 92. percben egyenlíteni tudott, így a két csapat osztozott a pontokon. Az Inter viszont pont nélkül maradt, ugyanis Frank De Boer csapata az Atalanta otthonában szenvedett 2-1-s vereséget, és már csak a tabella 14. helyén áll.

Nagy Ádám csapata, a Bologna sokáig vezetett a Sassuolo ellen, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal. A magyar válogatott középpályás kezdőként kapott lehetőséget, és a 70. percig volt a pályán, amikor még 1-0-ra vezetett a Bologna. Végül Nagy Ádám nélkül, Alessandro Matri 87. percben lőtt góljának köszönhetően bukott két pontot a hazai csapat.

Serie A, 9. forduló

Udinese–Pescara  3–1 (Thereau 9., 71. – az elsőt 11-esből, Zapata 93. – 11-esből, ill. Aquilani 74.)

Crotone–Napoli 1–2 (Rosi 89., ill. Callejón 17., Makszimovics 33.)

Empoli–Chievo 0–0

Cagliari–Fiorentina 3–5 (Di Gennaro 2., Capuano 61., Borriello 77., ill. Kalinic 20., 40., 53., Bernardeschi 26., 32.)

Torino–Lazio 2–2 (Falque 20., Ljajics 91. – 11-esből, ill. Immobile 71., Murgia 84.)

Atalanta–Internazionale 2–1 (Masiello 10., Pinilla 88. – 11-esből, ill. Éder 50.)

Bologna-Sassuolo 1-1 (Verdi 10. ill. Matri 87.)