Őrségváltás a Serie A élén - ez történt a játéknapon

Helyet cserélt egymással a táblázaton a játéknap előtt még első Fiorentina és második Roma, miután utóbbi nyerni tudott Firenzében a Serie A 9. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

A meccsen Mohamed Salah már a 6. percben csengetett (nem ünnepelt korábbi csapata ellen), Gervinho aztán egy kontra végén villant esélyt sem hagyva a kapusnak a 34. minutumban. A szépítés a lefújás előtt történt.

A Roma zsinórban negyedik A-ligás győzelmével egy év elteltével kapaszkodott fel ismét a tabella élére.

A Fiorentina első góljait kapta otthon a bajnokságban, és ha az El-t is ide vesszük, akkor egymás után harmadszor zakózott.

Most a Roma diktálja a tempót, és ha jövő szombaton az Inter otthonában is triumfálna, abban az esetben egyértelmű bajnokesélyessé léphetne elő.

A Juventus egy bombasztikus Paulo Dybala-találattal és egy szép akció végén szerzett Mario Mandzukic-góllal fektette két vállra az Atalantát hazai környezetben. Még az is belefért, hogy Paul Pogba a hajrá kezdetén büntetőt hibázzon.

A pontokra éhes Milan ezúttal jó napot fogott ki, és legyőzte a Sassuolót otthon egy kései, szöglet után szerzett Luiz Adriano-góllal. A milánóiak malmára hajtotta a vizet, hogy a zöld-feketék kapusát, Andrea Consiglit már a 30. percben kiküldte a bíró. Ezt követően a sértett Carlos Bacca lőtte be a büntetőt, majd a fordulás után Domenico Berardi csavarása akadt be a 16 éves (!) debütáns Milan-kapus, Gianluigi Donnarumma kapujába.

Serie A, 9. forduló

Chievo–Napoli 0–1 (Higuaín 59.)

Fiorentina-Roma 1-2 (0-2)

G.: Babacar (94.), ill. Salah (6.), Gervinho (34.)
Kiállítva: Salah (88.)

Korábbról:
Milan-Sassuolo 2-1 (1-0)

G.: Bacca (31.), Luiz Adriano (86.), ill. Berardi (53.)
Kiállítva: Consigli (30. - Sassuolo)

Juventus-Atalanta 2-0 (1-0)

G.: Dybala (28.), Mandzukic (49.)
Kiállítva: Toloi (73. - Atalanta)

További eredmények a játéknapról: Sampdoria-Verona 4-1, Udinese-Frosinone 1-0, Lazio-Torino 3-0.

Szombatról: Empoli-Genoa 2-0, Carpi-Bologna 1-2, Palermo-Inter 1-1.