Morata vezetésével fordított a Juve, a Roma közel az Interhez

Már az ötödik percben hátrányba került, de a második félidő elejére fordítani tudott a címvédő Juventus otthon a Bologna ellen, a Serie A 7. fordulójának vasárnap esti meccsén.

Mounier korai gólja után Morata egalizált fejesből bő félóra elteltével, a spanyol támadó aztán kiharcolt egy büntetőt - ezt Dybala értékesítette -, majd ő készítette elő annak a Khedirának a gólját is, akit már a Real Madridban is csapattársának tudhatott. A Juve mindössze második győzelmét aratta a Serie A-szezonban - két BL-siker mellett.

Délután a Roma félóra alatt háromszor is térdre kényszerítette a Palermót a Renzo Barberában, és végül 4-2-vel húzta be a meccset. A Farkasok ezzel két pontra megközelítették a korábban az első öt fordulón keresztül 100 százalékos Intert. A Nerazzurri egy kaotikus körülmények között született Perisic-gólnak köszönheti, hogy nem kapott ki ismét a múlt heti, Fiorentina elleni, hazai 4-1-es zakó után Genovában, a Samp otthonában.

Serie A, 7. forduló
Juventus-Bologna 3-1 (1-1)

G.: Morata (33.), Dybala (53. - 11-esből), Khedira (63.), ill. Mounier (5.)

Korábbról:
Sampdoria-Inter 1-1 (0-0)

G.: Muriel (51.), ill. Perisic (76.)

Palermo-Roma 2-4 (0-3)

G.: Gilardino (58.), G. González (91.), ill. Pjanic (2.), Florenzi (14.), Gervinho (28., 92.)

További vasárnapi eredmények: Empoli-Sassuolo 1-0, Udinese-Genoa 1-1, Lazio-Frosinone 2-0. Később: Milan-Napoli, Fiorentina-Atalanta. Szombatról: Carpi-Torino 2-1, Chievo-Verona 1-1.