Buffon közel 1000 perc után gólt kapott, de Morata duplájával simán nyerte a derbit a Juve

Történelmi csúcsot állított fel Gianluigi Buffon, a címvédő és listavezető Juventus kapusa az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

A Zebrák világbajnok kapusának vasárnap mindössze három percet kellett "kibírnia" a Torino ellen 4-1-re megnyert városi derbin ahhoz, hogy beérje az örökrangsor élén Sebastiano Rossit (AC Milan), aki 1993. december 12. és 1994. február 27. között 929 percen keresztül nem kapott gólt a Serie A-ban.

Ez sikerült Buffonnak, de az 1000 perces álomhatárt már nem tudta átlépni, mert kapuját a 48. percben Andrea Belotti bevette. A 38 éves hálóőr - aki idén előzőleg január elején, a Sampdoria elleni bajnokin kapott gólt - ezzel 973 percre javította a rekordot azután, hogy az előző hétvégén már megdöntötte a klubcsúcsot, amelyet Dino Zoff tartott 903 perccel.

A meccsen Paul Pogba szabadrúgása és Sami Khedira szólója is egy-egy gólt eredményezett az első félidőben, s a szépítés után egy pillanatra talán felsejlett a Juve-játékosokban a hétközi, müncheni BL-meccs - ahol 0-2-ről lett a vége 4-2 hosszabbítás után - de ezúttal a pályán volt a hajrában Morata, aki eldöntötte a meccset a Bianconeri javára.

A Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben szerdán búcsúzott Juventus a bajnokságban elképesztő sorozatot mondhat magáénak: a 10. fordulóban a Sassuolo otthonában elszenvedett vereség óta egy döntetlen kivételével minden mérkőzését megnyerte.

Serie A, 30. forduló:
Torino-Juventus 1-4 (Belotti 48. - 11-esből, ill. Pogba 32., Khedira 42., Morata 63., 77.; piros lap: Khedira, 87.)