Bréking: őszi bajnok a Napoli!

A Napoli kiütéses győzelemmel ünnepelte edzője, Maurizio Sarri születésnapját vasárnap délután az újonc Frosinone otthonában (1-5), ezzel pedig őszi bajnoknak mondhatja magát a Serie A-ban.

Osztálynyi különbség volt a két csapat között, az első félidőben Albiol lesipuskás találata és Higuaín tizenegyesgólja alapozta meg a fölényes győzelmet.

A fordulás után egy percen belül Hamsík és Higuaín is szólógólt lőtt, majd Gabbiadini flegma csavarással vitte be az ötödik találatot.

A hazaiak erejéből csak a szépítésre futotta Paolo Sammarco révén.

Higuaín már 18-szor volt eredményes, és beérte a dortmundos Pierre-Emerick Aubameyangot, náluk több góllal senki sem rendelkezik ebben a topligaszezonban.

Az Inter és a Fiorentina hétvégi vereségeinek is köszönhetően a Napoli mindenkit maga mögé utasít féltávnál, előnye két pont a második helyezettel szemben.

Serie A, 19. forduló
Frosinone-Napoli 1-5 (0-2)

G.: Sammarco (81.), ill. Albiol (20.), Higuaín (30., 60.), Hamsík (59.), Gabbiadini (72.)

További délutáni eredmények: Atalanta-Genoa 0-2, Bologna-Chievo 0-1, Torino-Empoli 0-1, Verona-Palermo 0-1. Korábbról: Inter-Sassuolo 0-1 (Berardi 95. - 11-esből).
Később: Sampdoria-Juventus, 20:45.