Botlott a Leicester, most előzhet a Spurs!

Értékes pontokat hullajtott el a Leicester a PL hétközi fordulójának keddi játéknapján, a WBA vendéglátójaként, így ha a Spurs nyerni tud szerda este az Upton Parkban, akkor őrségváltás lesz az élen. Már a nyolcadik helyen a Norwich ellen győztes Chelsea.

Salomon Rondón korai gólja után futhatott az eredmény után a listavezető, és sikeresen tette ezt, mert még az első félidőben fordítani tudott. Előbb Daniel Drinkwater lövése vágódott be egy vendégvédőről, majd Rijad Mahrez passza után a N'Golo Kantét helyettesítő Andy King zörgetett.

A folytatásban azonban beakadt Craig Gardner szabadrúgása (2-2), és a Leicester hiába mozgatott minden követ a harmadik gólért, nem sikerült azt begyötörnie Ben Foster kapujába.

A Chelsea PL-szezon leggyorsabb góljával jutott vezetéshez Norwichban Kenedy révén, majd Diego Costa tett rá még egy lapáttal a szünet előtti pillanatokban. A végeredmény Nathan Redmond állította be a második félidőben (1-2).

Premier League, 28. forduló
Leicester-West Brom 2-2 (Drinkwater 30., King 45+1., ill. Rondón 11., Gardner 50.)
Norwich-Chelsea 1-2 (Redmond 68., ill. Kenedy 1., Diego Costa 45+2.)

További eredmények: Aston Villa-Everton 1-3, Bournemouth-Southampton 2-0, Sunderland-Crystal Palace 2-2.
Szerdán: West Ham-Tottenham, Arsenal-Swansea, Manchester United-Watford, Liverpool-Manchester City, Stoke-Newcastle.