Balogh is beszállt a Napoli ellen, csapata kikapott

A Napolinak egy büntetőgól elég volt ahhoz, hogy begyűjtse a három pontot vasárnap este a Palermo otthonában, és ne szakadjon le az éllovas Juventusról. A meccset eldöntő Gonzalo Higuaín korábbi csapattársával, Cristiano Ronaldóval társbérletben áll az élen az Aranycipőért folyó versenyben. Balogh Norbert a ráadással együtt szűk negyedórát kapott új edzőjétől.

A Napoli az első félidő kellős közepén jutott tizenegyeshez véleményes, szöglet utáni szituáció során, amikor Gianluca Rocchi játékvezető úgy látta, hogy Sinisa Andjelkovic belecsimpaszkodott Raúl Albiolba.

Gonzalo Higuaín tökéletes kivitelezése az argentin csatár bajnoki szezonbeli 27. gólját eredményezte, és a Napoli innen már nem is engedte ki a kezéből az irányítást az ellen a Palermo ellen, amely a meccs nagy részében csak nyomozta a labdát.

A hazaiak magyar légiósát, Balogh Norbertet a 81. percben küldte be a pár napja kinevezett edző, Walter Novellino. Ez volt a korábbi DVSC-csatár harmadik pályára lépése (mindannyiszor csereként) a Serie A-ban.

Serie A, 29. forduló
Palermo-Napoli 0-1 (Higuaín 23. - 11-esből)

Korábbról: Genoa-Torino 3-2, Fiorentina-Verona 1-1, Udinese-Roma 1-2, Carpi-Frosinone 2-1, Chievo-Milan 0-0. Szombatról: Empoli-Sampdoria 1-1, Inter-Bologna 2-1. Péntekről: Juventus-Sassuolo 1-0.