A Roma könnyedén elintézte a Milant

Donnaruma akadályozta meg a hazaiak kiütéses vereségét.

Az olasz bajnokság 35. fordulójának zárómérkőzésén a Napoli győzelme miatt a harmadik helyre visszaeső AS Roma az AC Milan otthonába látogatott. A fővárosiak hamar megmutatták, hogy ragaszkodnak a második helyhez és Dzeko révén már az első félidőben eldöntötték a találkozót.

A Milan ugyan a 76. percben szépített Pasalic révén, de mindössze két percig volt esélyük a pontszerzésre, El Shaarawy ugyanis ismét betalált Donnaruma kapujába eldöntve ezzel a találkozót. Ezen kívül még De Rossi is eredményes volt tizenegyesből, a hazaiak pedig még így is örülhettek, ugyanis, ha nincs a csodatinijük a kapuban, kiütéses vereséget szenvedhettek volna.

SERIE A, 35. FORDULÓ:

AC Milan – AS Roma 1-4 (Pasalic 76., ill. Dzeko 8., 28., El Shaarawy 78., De Rossi 87. – 11-esből)