A Farkasok kitömték a Palermót, tapadnak a Zebrákra

Az olasz bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén az AS Roma hazai pályán 4-1-re legyőzte a Palermót.

A vendégcsapatban a magyar válogatott középpályás, Sallai Roland a kispadon kapott helyet, onnan nézte, ahogy a Farkasok a 31. percben Mohamed Salah góljával megszerezték a vezetést. A fővárosi csapat nagy fölényben futballozott, az első félidőt követően 11-2 volt a kapura lövési arány.

A fordulás után növelték az előnyüket a Farkasok, az argentin Leandro Paredes volt eredményes, majd a 65. percben Edin Dzeko vétette észre magát egy hajszálpontos lövéssel, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát. A 80. percben a svéd Robin Quaison góljával még szépített a Palermo, de két perccel később Stephan El Shaarawy visszaállította a háromgólos különbséget. Győzelmével a Roma a második helyen áll a tabellán két pontra lemaradva a bajnoki címvédő Juvnetus mögött, a Palermo az utolsóelőtti.

Serie A, 9. forduló

AS Roma-Palermo 4–1 (Salah 31., Paredes 55., Dzeko 68., El Shaarawy 82. ill. Quaison 80.)

Korábban:
Udinese–Pescara  3–1 (Thereau 9., 71. – az elsőt 11-esből, Zapata 93. – 11-esből, ill. Aquilani 74.)
Crotone–Napoli 1–2 (Rosi 89., ill. Callejón 17., Makszimovics 33.)
Empoli–Chievo 0–0
Cagliari–Fiorentina 3–5 (Di Gennaro 2., Capuano 61., Borriello 77., ill. Kalinic 20., 40., 53., Bernardeschi 26., 32.)
Torino–Lazio 2–2 (Falque 20., Ljajics 91. – 11-esből, ill. Immobile 71., Murgia 84.)
Atalanta–Internazionale 2–1 (Masiello 10., Pinilla 88. – 11-esből, ill. Éder 50.)
Bologna-Sassuolo 1-1 (Verdi 10. ill. Matri 87.)