Spanyolország és Svájc is utazik az Eb-re!

Ha a vártnál talán nehezebben is, de kiütötte Luxemburgot a címvédő spanyol válogatott az Eb-selejtező-sorozat pénteki meccsén, Logronóban, a C-csoportban. Ezzel ott lesz az Eb-n, akárcsak a játéknapon 7-0-ra nyerő Svájc együttese. Szlovákia meglepetésre kikapott, így még nem ünnepelhet.

Az armada Santi Cazorla és a csereként beállt Paco Alcácer duplájával rendezte le a bő óra elteltével még a döntetlenért küzdő Luxemburgot spanyol földön. A negyedórára beküldött Nolito új színt vitt a játékba, két gólban is benne volt.

A spanyolok Silvát és Moratát elveszítették sérülés miatt a hétfői, kijevi vendégjátékra, amely számukra tét nélküli, a magyar válogatott szempontjából viszont sorsdöntő lehet. Ha Fabregasék pontot szereznek, akkor minden valószínűség szerint kijut az Eb-re Magyarország (amennyiben ez nem sikerül már vasárnap, az F-csoport utolsó körében).

Anglia mindkét félidő hajrájára tartogatott egy-egy gólt a Wembleyben, Észtország ellen, így egyedüliként továbbra is 100 százalékos a kvalifikációs szériában.

Szintén az E-csoportban Svájc hét találatát hét különböző játékos szerezte San Marino ellen - ebből három is tizenegyesből született. Mivel Szlovénia csak ikszelt, így a helvétek is megváltották belépőjüket a jövő nyári kontinensviadalra.

Az oroszok és a svédek helyezése csak a záráskor dől el a G jelű hatosban. Zlatan Ibrahimovic büntetőjét kifogta Jehle kapus, ám így is eljutott a hálóig a PSG-ász, ő állította be a 0-2-es végeredményt Vaduzban.

Eb-selejtezők, 9. forduló
C-csoport
Spanyolország-Luxemburg 4-0 (Cazorla 43., 85., Alcácer 67., 80.)

További eredmények: Macedónia-Ukrajna 0-2, Szlovákia-Fehéroroszország 0-1.