Nemzetek Ligája: Dzeko és az angolok is varázsoltak

Izland már nem az a válogatott, ami az elmúlt években volt.

Az izlandi válogatott harmadszor is vereséget szenvedett a labdarúgó Nemzetek Ligájában, ezzel biztossá vált, hogy a sorozat következő idényében az A helyett a B osztályban szerepel majd. Az A osztályban az északi gárda ezúttal hazai pályán a svájciaktól kapott ki 2-1-re.

Ugyanennek az osztálynak a negyedik csoportjában a mostanáig hibátlan spanyolok némi meglepetésre saját közönségük előtt maradtak alul az angolokkal szemben. A második vonalban a bosnyákok Edin Dzeko duplájával harmadik meccsüket is megnyerték, így a feljutás küszöbére értek.

Nemzetek Ligája:

A osztály:
2. csoport:
Izland-Svájc 1-2 (0-0)
gól: Finnbogason (81.), illetve Seferovic (52.), Lang (67.)
A csoport állása: 1. Svájc 6 pont/3 mérkőzés (9-3), 2. Belgium 6/2 (5-1), 3. (már kiesett) Izland 0/3

4. csoport:
Spanyolország-Anglia 2-3 (0-3)
gól: Alcacer (58.), Morata (98.), illetve Sterling (16., 38.), Rashford (30.)
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Anglia 4/3, 3. Horvátország 1/2

B osztály:
3. csoport:
Bosznia-Hercegovina - Észak-Írország 2-0 (1-0)
gól: Dzeko (27., 73.)
A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 9 pont/3 mérkőzés, 2. Ausztria 3/2, 3. Észak-Írország 0/3

D osztály:
2. csoport:
Luxemburg-San Marino 3-0 (1-0)
gól: Turpel (4.), Sinani (65.), Thill (73.)
piros lap: Gasperoni (54., San Marinó-i)

Fehéroroszország-Moldova 0-0
A csoport állása: 1. Luxemburg 9 pont/4 mérkőzés, 2. Fehéroroszország 8/4, 3. Moldova 5/4, San Marino 0/4