Nemzetek Ligája: a döntő mezőnye és a magyarok végső helyezése

Megtréfálták a hollandok a németeket.

A német labdarúgó-válogatott hiába vezetett a 85. percig 2–0-ra, Hollandia egyenlíteni tudott a gelsenkircheni mérkőzés hajrájában, a 2–2-es végeredmény pedig azt jelenti, hogy az A1-es csoportból nem a vb-győztes franciák, hanem a nyári tornára ki sem jutó Oranje vehet részt a Nemzetek Ligája négyes döntőjében. A németek góljait Timo Werner és Leroy Sané szerezte az első félidőben, a 85. percben Quincy Promes szépített, a ráadás első percében pedig Virgil van Dijk állította be a 2–2-es végeredményt, amit még a német válogatott hivatalos Twitter-oldala is hitetlenkedve fogadott.

Pedig a Nationalelfnek lett volna miért bosszút állni a szomszédokon, hiszen októberben 3–0-s vereséget szenvedett Amszterdamban.

Az már korábban eldőlt, hogy a németek utolsóként végeznek az A1-es csoportban, hétfő este ez annyival fokozódott, hogy hogy győzelem nélkül, mindössze két szerzett ponttal esnek le a B divízióba. A hollandok hét ponttal zárták a küzdelmeket, ugyanúgy, mint a világbajnok francia válogatott, ám az egymás elleni eredmények a nekik kedveztek.

Ezzel pedig kialakult a Nemzetek Ligája első négyes döntőjének mezőnye is, amit minden bizonnyal Portugáliában rendezhetnek meg. Az A divízió négy csoportgyőztese, Anglia, Portugália, Svájc és Hollandia küzdhet meg a trófeáért – már kieséses rendszerben – 2019 nyarán.

A németek mellett Lengyelország, Izland és a vb-ezüstérmes Horvátország végzett csoportutolsóként és kényszerül eggyel lejjebb, a B divízióban kezdeni a következő sorozatot.

A C osztály 3. csoportjában a norvégok zártak az élen, Bulgáriát megelőzve. A bolgárok a skandinávok és a harmadik helyen végzett ciprusiak ellen hét pontot gyűjtöttek, míg ebben az osztályban szintén csoportmásodik magyar válogatott riválisai közül az első finn és a harmadik görög ellen összesen hat pontot gyűjtött. Így Marco Rossi szövetségi kapitány együttese már biztosan nem lehet a legjobb csoportmásodik, azaz a négy győztes és a bolgár válogatott közül kettőnek az Európa-bajnoki selejtezősorozatból kell kiharcolnia a részvételt, hogy a Nemzetek Ligájából - sikertelen Eb-selejtező esetén - érdekelt legyen az Eb-részvételért folyó küzdelemben.

A D osztály 4. csoportjában a macedónok zártak az élen a Gibraltár felett aratott 4-0-s sikerrel. A meccs első gólját az Újpest korábbi, a spanyol Levante jelenlegi légiósa, Enisz Bardi szerezte. A duplázó Ilija Nesztorovszki első találatánál az újpesti Kire Risztevszki adta a gólpasszt.

Eredmények
A osztály:
1. csoport:
Németország-Hollandia 2-2 (2-0)
gólszerzők: Werner (9.), Sané (20.), illetve Promes (85.), Van Dijk (91.)
A végeredmény: 1. (és továbbjutott) Hollandia 7 pont, 2. Franciaország 7, 3. (és kiesett) Németország 2
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorolt.

B osztály:
1. csoport:
Csehország-Szlovákia 1-0 (1-0)
g.: Schick (32.)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont, 2. Csehország 6, 3. (és kiesett) Szlovákia 3

4. csoport:
Dánia-Írország 0-0
A végeredmény: 1. (és feljutott) Dánia 8 pont, 2. Wales 6, 3. (és kiesett) Írország 2

C osztály:
3. csoport:
Ciprus-Norvégia 0-2 (0-1)
g.: Kamara (36., 48.)
kiállítva: Szielisz (80.), illetve Elyounoussi (90.)

Bulgária-Szlovénia 1-1 (0-0)
g.: Ivanov (68.), illetve Zajc (75.)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Norvégia 13 pont, 2. Bulgária 11, 3. Ciprus 5, 4. (és kiesett) Szlovénia 3

D osztály:
4. csoport:
Macedónia-Gibraltár 4-0 (1-0)
g.: Bardi (27.), Nesztorovszki (67., 80.), Trajkovszki (92.)

Liechtenstein-Örményország 2-2 (1-1)
g.: Büchel (44.), Hasler (47.), illetve Adamjan (9.), Karapetyjan (85.)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Macedónia 15 pont, 2. Örményország 10, 3. Gibraltár 6, 4. Liechtenstein 4

1. csoport:
Georgia-Kazahsztán 2-1 (0-0)
g.: Merebasvili (59.), Csakvetadze (84.), illetve Omirtajev (90.)

Andorra-Lettország 0-0
kiállítva: Sabala (38., Lettország)
A végeredmény: 1. (és feljutott) Georgia 16 pont, 2. Kazahsztán 6, 3. Lettország 4 (2-6), 4. Andorra 4 (2-9)