Mi lesz itt? Argentína és Brazília is megégett a nyitányon! - videós körkép

Az 1934-es vb óta először fordult elő, hogy Brazília és Argentína futballcsapata ugyanazon a napon szenvedett vereséget. Uruguay labdarúgó-válogatottja viszont kétgólos bolíviai sikerrel rajtolt el a 2018-as, az oroszországi vb dél-amerikai selejtezősorozatában.

A sérült Lionel Messi nélkül felálló vb-ezüstérmes argentinok ráadásul hazai közönség előtt, Buenos Airesben kaptak ki. A vendég ecuadori csapatban Frickson Erazo és Felipe Caicedo volt eredményes a 81. és a 82. percben. A vendéglátók együttesében az első félidőben megsérült Sergio Agüero, akit a 23. percben le kellett cserélni. A Manchester City csatára a bal combját fájlalta, helyére Carlos Tévez állt be.

Argentína először kapott ki a Monumental Stadionban azóta, hogy 5-0-ra verte itt Kolumbia 1993-ban.

Dél-amerikai csapat soha nem jutott ki korábban a vb-re úgy, hogy hazai vereséggel kezdte a selejtezőket otthon.

A brazilok - akiknél Neymar eltiltás miatt nem léphetett pályára - Chilében kaptak ki. A hazai együttes végig nagy tempót diktált, s Eduardo Vargas a 72. minutumban szerezte meg a vezetést, majd Alexis Sánchez a 89.-ben állította be a végeredményt.

Az uruguayiak viszont két legjobb csatáruk, a szintén eltiltott Luis Suárez és Edinson Cavani nélkül is begyűjtötték a három pontot Bolíviában.

A tíz válogatottat számláló dél-amerikai csoportban mindegyik játszik mindegyikkel, az első négy helyezett jut ki a világbajnokságra, míg az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vív.

Vb-selejtezők, Dél-Amerika, 1. forduló:
Chile-Brazília 2-0 (Vargas 72., Sánchez 89.)
Argentína-Ecuador 0-2 (Erazo 81., Caicedo 82.)
Bolívia-Uruguay 0-2 (M. Cáceres 10., Godín 69. - kiállítva: Torrico 71., Bolívia)
Kolumbia-Peru 2-0 (T. Gutiérrez 36., Cardona 94.)
Venezuela-Paraguay 0-1 (D. González 84.)

Argentína-Ecuador 0-2, videó:

Chile-Brazília 2-0, videó:

Bolívia-Uruguay 0-2, videó:

Kolumbia-Peru 2-0, videó:

Venezuela-Paraguay 0-1, videó: